Çözüldü macOS Catalina "using reloc block yes hibernate no" sorunu

• Konuyu başlatan pakna
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pakna

Kilopat
Daha fazla  
Başlıktaki hatayı alıyorum şansıma iki kere bu hatayı almadan devam ettim ve kurulumu gerçekleştirdim. Ama şu anda bu hatayı geçip sistemi açamıyorum. Kemal hocamın yeni yayınladığı Catalina Final imajından yapıyorum kurulumu ve Ryzen için olan config dosyasını kullanıyorum BIOS ayarlarım da düzgün bundan önce 10.14.5 sürümü yüklüydü sistemimde.

• MSI B450M Bazooka Anakart
  • Ryzen 2600 İşlemci
  • Sapphire RX 580 Nitro+ 8 GB Ekran Kartı
  • Samsung 850Evo 256 GB SSD
  • 2x8GB 3000MHz RAM
  • WhatsApp Image 2019-10-09 at 14.10.55.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
USB içerisinde bulunan -->> KEALOSEFI/EFI/CLOVER/drivers/OsxAptioFix3Drv.efi isimli dosyayı aynı dizindeki UEFI içerisine bırakıp deneyiniz.

Denedim şimdi aynı yerde takılıyor ama "using reloc block no hibernate no" olarak değişti bildirim.

BIOS sıfırla ardından varsa sürüm yükselt veya düşür yeniden yapılandır macOS için. Tekrar farklı usb portlarında dene. MSI zaten son dönemde Z390 Intel modellerde bile takılabiliyor bazı yerlerde.

Tamam hocam kurcalayarak geçiyordum genelde ama dün geceden beri halledemedim. Dediklerinizi deneyeceğim birde.

AMD Zen config.plist dosyasını varsayılan config.plist ismiyle yer değiştir istersen. Belki işe yarar.
İlk yaptığım iş bu oluyor hep kemal hocam. Şansa yine açabildim sistemi ondan sonra usb olmadan boot etmek için EFI dosyasını değiştirdiğimde sorun çözüldü şu anda kullanıyorum yardım için teşekkürler.

AMD Zen config.plist dosyasını varsayılan config.plist ismiyle yer değiştir istersen. Belki işe yarar.
Hocam bu nasıl yapılıyor yani varsayılan nasıl yapacağız acaba?
İlk yaptığım iş bu oluyor hep kemal hocam. Şansa yine açabildim sistemi ondan sonra usb olmadan boot etmek için EFI dosyasını değiştirdiğimde sorun çözüldü şu anda kullanıyorum yardım için teşekkürler.
Merhaba, tam olarak ne yaptınız acaba bu sorunla karşılaştığınızda?

Hocam bu nasıl yapılıyor yani varsayılan nasıl yapacağız acaba?

Merhaba, tam olarak ne yaptınız acaba bu sorunla karşılaştığınızda?
Bilgisayarı tekrar tekrar başlatıp geçene kadar ısrar ettim. Yükledikten sonra da EFI dosyasını sabit diske kopyaladım usb olmadan boot etmek için daha sonra sorunla karşılaşmadım. Yani anlayacağınız bir şey yapmadım ısrar edince şansa sorunu atlatıp kurulumu tamamlayabildim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı