Çözüldü macOS Checking HFS Plus Volume Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lisa

Hectopat
Merhaba herkese, tatil dönüşü çalışan bilgisyarım çalışmamaya başladı. 1 hafta arayla kullandığım hackintosh sistemi tüm denemelerime rağmen 3 gündür açamadım.

Aldığım hata;
Checking HFS Plus Volume
Checking Extents Overflow File
Checking Catalog File
Rebuilding Catalog B-tree
The Volume Macintosh HD Could Not be Reparied.
Denediğim yollar;
Single modda önerilen komutlar
Disk izlencesinde önerilen metodlar

Bunların dışında başka bir diske buradan indirdiğim Mojave 10.14.5 sürümünü yüklemeye çalışıyorum. Fakar usr/bin yolunda mojava2Core. Dosyasını bulamadığım için orada da tıkandım. Bu diske Mojave kurabilirsem ki yüklemenin yarısını da tamamladım. Sonrasında bu disk üzerinden DiskWarrior ile bir deneme yapacağım.
Yardım lütfen :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun çözüldü.
Mojave2core dosyasını "mojave2core." diye hep girmişim. Neyseki bu sorunu aştıktan sonra yarım kalan kurulumu tamamlayıp sorunlu HDD'yi bağlayıp verilerimi kurtardım.
2. aşamada da DiskWarrior ile sorunlu olan diskin b-tree katman sorununu çözdüm.Şimdi sorunlu diskim tüm eski verileriyle tekrar oturum açtı. Ama formatlayıp temiz kurulum yapmak daha iyi olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı