macOS High Sierra Hala Destekleniyor Mu?

Mert

Megapat
Makaleler
9
Merhabalar. Yeni Ryzen bilgisayarımla macOS Catalina deneyimim oldu. Sorunsuz kurdum lakin ekran kartım olan GTX 750 "Maxwell" desteklenmiyor. Yeni bir AMD kart alana kadar High Sierra kurabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla Apple eski işletim sistemleriyle uygulama kullanmaya izin vermiyor. High Sierra'da durum nedir? Farklı bir PC'de ekran kartımı kullanmayı başarmıştım ki zaten en son 10.13.6 sürümü destekleniyor. Yani tek sorunum 3. nesil Ryzen ile çalışması ve uygulama desteği. Zaten 6-7 ay kullanacağım en fazla. Bir çözüm yolu önerebilir misiniz?

Sistemim:

Ryzen 7 3700X
MSI B450M Mortar Max
16 GB RAM
GTX 750 1 GB

Son düzenleme:
Uygulamadan uygulamaya göre değişir. Kullanmak istediğiniz uygulama High Sierraya desteğini kesmediyse kullanabilirsiniz. Onun harici Catalina’da yükleseniz değişiklik göstermeyecektir macOS kullanımında.

Uygulamadan uygulamaya göre değişir. Kullanmak istediğiniz uygulama High Sierra'ya desteğini kesmediyse kullanabilirsiniz. Onun harici Catalina da yükleseniz değişiklik göstermeyecektir macOS kullanımında.
Demeye çalıştığım, üçüncü parti değil de direkt Apple uygulamaları hala çalışıyor mu? Şu anda indiriyorum, sabaha kurmuş olurum bir aksilik çıkmazsa.

Bizzat kendim kullanıyorum çalışıyor bir sıkıntı yok kardeşim. Ama dediğim gibi bazı uygulamalar AppStore’da destekledikleri sürümü altına yazıyor sen özellikle bir uygulama kullanacaksan ona bakmanı ve bilgi edinmeni tavsiye ederim. Şimdi yüklersin uygulama çalışmaz yüksek sürüm ister ondan aklında bulunsun dedim. Ama yükle sorun olmaz ben kullanıyorum dediğim gibi bir problem yok uygulamalarda.

Final Cut, Photoshop için kullanacağım. Anladığım kadarıyla güncel Final Cut desteklemiyor. Eski versiyonlarını bir şekilde bulup kurabiliyorsak o da işimi görür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı