Çözüldü macOS High Sierra kurtarma modunda "Kurtarma sunucusuna erişilemedi" hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yogurt.dc

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı fabrika ayarlarına döndürmeyi düşündüm. Birkaç gün düşündüm, anlık bir fikir değil. Ardından benim için önemli olan bazı dosyaları sakladım. Kurtarma moduna girip diski sildim. Şu an disk bomboş. OS'u yeniden yüklemem lazım fakat yükleyemiyorum. Bana "Kurtarma sunucusuna erişilemedi" hatası verip duruyor.

Bir diğer yöntem olan alt sürümde yapmayı denedim, yine olmadı. Bu sefer App Store'a bağlanamıyorum. Hesabın bilgileri tamamen doğru fakat sunuculara erişilemiyor. Eğer hala halledemezsem tamirciye götüreceğim.

Unutmadan söyleyeyim: USB belleğim yok. Olan 2 GB kapasiteli. Bana en az 12 GB'lık lazım, fakat elimde hiç USB bellek yok.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Terminal'i açıp date 0101010118 komutunu girip tekrar dener misiniz?

Ayrıca işe yaramazsa, bu komutu çevrimdışı kurtarma modunda yapmayı deneyin.

Rica etsem çevrimdışı kurtarma moduna nasıl geçilebileceğimi söyler misin? Tarihi girip MacOS'u yükle kısmına girdiğimde yine olmadı. Hem X Lion, hem High Sierra olmadı.

Son düzenleme:
TransMac ile imaj yazdırmak için USB gerekmiyor muydu?
@yogurt.dc Recovery-Online imaj yerine Offline imaj indirip TransMac aracılığıyla yazdırıp kurulumu yapabilirsiniz.
Maalesef imaj indirme ve TransMac aracılığıyla yazdırma gibi bir imkanım yok. Babamın macbook pro'su var fakat iş için yedek olarak tutuyor ve bilgisayarını vermeyeceği söylüyor. Bu yüzden bu yöntemler işe yaramıyor.
Bu yolu denedim, macOs X Lion sütümüne atıyor. Orada ise tam herşey tıkırında giderken AppStore girişi istiyor. Tüm bilgiler doğru, fakat bağlanma hatası veriyor.

Geri
Yukarı