macOS kurulumu USB'den mi Recovery menüsünden mi yapılmalı?

güneş66

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
256
Anakart
Apple
İşlemci
M1
Arkadaşlar merhaba. MacBook Air M1 16/256 kullanıyorum. Yaklaşık 1 ay oldu. Daha öncesinde de 8 GB olan modelini kullanıyordum 3-4 ay. Fakat ventura güncellemesinden sonra pilde kullanım sürem 7-9 saat arasına düştü. Normalde 13 saatler bulurken şimdi pilim su gibi gidiyor. Performans açısındanda takılmalar ekranda FPS düşüleri yaşıyorum. Masaüstü geçişleri olsun cin efekti ile küçülme sırasında. Bu yüzden M1 ile tam optimize olan Monterey'e dönüş kararı aldım. Apple ile de görüştüm onlarda işletim sisteminin yeni odluğunu bundan kaynaklandığını söyledir. Bu tür şikayler geliyormuş.

Şimdi size sorum şu:
Sizce USB ile macOS Monterey mi indireyim? (elimde var)
Yoksa diski sildikten sonra Monterey'i internetten Recovery Modda iken mi indirmemi önerirsiniz?

İnernet hızım çok kötü (yurttayım. 5Mbps) olduğu için USB ile düşünüyorum. Ama bir sıkıntı olur mu? Yine kasma donma olur mu bilemedim. Size sormak istedim.

Aslına bakarsak ikisi de aynı görevi yapabiliyor. Arasında ki var USB'de ki macOS kurulum dosyasının kalıcı olması. Recovery'de ise her format attığınızda MacOS'un indirilmesini beklemeniz gerekmekte.

Eğer USB'ye atacağın imaj orijinal ise USB de olabilir. Emin değilsen internet recovery en temizi.

Sonuç olarak ikisi arasında bir fark yok. Fark etmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar an itibarıyla Monterey kullanıyorum mouse bile fark etti. Saferi'de sayfada aşağı inerken çok iyi aşırı akıcı iniyor. Venturada sorun yaşayanlar geçebilirler diyebilirim.
Umarım ilerleyen saatlerde eskiye dönmez...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı