macOS kurulumun daX99 Deluxe PCI configuration begin hatası

infaz23

Decapat
Birkaç sorun ile karşılaştım ve buldugum çözümler işe yaramadı. Öncelikle aşagıdaki resimde dondu sonra USB tekrar bot ederek tekrar denedim ve bu sefer sorunsuz şekilde config seçimene kadar geldim. Seçtim ekrandaki Apple HDD tıkladıgımda bot olarak çalışmaya başladı. Yazılar çıktı bu seferde PCI Configuration begin sorunu ile karşılaştim araştırmalarım sonucu bir kaç komut yardımı ile çözüldügünü okudum. Onları denedim config dosyasına bu komutları ekledim fakat dogru yere mi ekledim. Bilemiyorum. Belki orada bir yanlış yaptım.
thumbnail_IMG_3394.jpg

Ekran kartımı kullanacağım için High Sierra versiyonunu kurmaya çalıştım BIOS ayarlarını da yaptım fakat olmadı.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Sistem bilgilerim;
İşlemci: 5960X
Anakart: X99 deluxe
RAM: Gskil 32 GB RAM
Ekran kartı: ASUS GTX 980
SSD: Samsung 870 Evo 256 GB (Windows 10 kurulu)
SSD: Ocz vertex 4 256 GB (macOS kurmak istiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygun config dosyasını seçtiğine emin misin ? Clover ekrnanında config > config_intelpc_config olanı seçtin mi yani ? Bunu seçtikten sonra Inject Nvidia işaretli olduğudan emin ol. Bir de BIOS ayarlarını rehbere göre düzenlediğinden emin misin ?
Bunları yaptıktan sonra gene aynı sorun olursa tekrar config_intelpc_config Inject Nvidia işaretle ve boot args kısmına bunları ekle aralarda bir boşluk bırakarak.
npci=2000
npci=3000
PCIRootUID=1

Kardeşim siz insanı niye emin misin ? Emin ol ! şeklinde cevap veriyorsun ? Bu nasıl bir '' KİBİR '' insan gibi bir yardım istiyorum ki vermekte zorunda değilsin. Başka şeylerde söylerdim de neyse. Hem yardımcı olmak amacı ile youtube video çekiyorsunuz web sitemizden sorularınızı iletin yardımcı oluruz diyorsunuz hemde gördüğümüz muameleye bak. Zannedersin bana Atomu parçalıyor. Şimdi sen bunu yayınlamazsın da muhtemelen. En azından kendin okursun da yaptığın hatanın farkına varırsın.

Kardeşin değilim. Hata da yapmıyorum.
Kibirlik bir durum yok. Emin ol dememin sebebini bir örnek ile açıklayayım:
Tüm ayarlar yapıldığı halde BIOS'ta sadece 1 tane ayar yapılmamış oluyor veya gözden kaçmış oluyor.
Bundan dolayı sayısız sorun yaşanıyor. Ama sadece BIOS'tan doğru ayarı yapmak ile tüm yaşanan sorun kendiliğinden çözülüyor. Emin ol dememin sebebi sizin için, yoksa kısır döngüye giriliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı