Çözüldü macOS Kurulumunda Bilgisayarınıza Yüklenemedi Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
EFI'yi @tristessehivernale hocam hazırladı. EFI bu i3-10100F

Sadece bu EFI ile boot ediyor ve kurulum esnasında SMBIOS ile ilgili bir hata alıyorum. EFI'yi inceleyerek bozulup bozulmadığını anlayabilir misiniz?
Dediğiniz hatanın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Onun dışında şu an ne yazık ki kontrol edemeyeceğim EFI dosyasını. EFI dosyasının yedeğini alıp SMBIOS değiştirmeyi deneyin. Olmaz ise yedekten devam edin.

Dediğiniz hatanın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Onun dışında şu an ne yazık ki kontrol edemeyeceğim EFI dosyasını. EFI dosyasının yedeğini alıp SMBIOS değiştirmeyi deneyin. Olmaz ise yedekten devam edin.

1640709573308.png

Bilgisayarda macOS yok. İnternette arattığımda SMBIOS ile çözenlerin sayısı fazla.

SMBIOS'un çözme ihtimali var dediğiniz gibi. Şu anki SMBIOS'unuz nedir? Bir de diskinizi APFS veya farklı bir şekilde formatlamayı da deneyin.

Denedim hocam, her türlü formatlamayı denedim. Bakacağım şimdi SMBIOS'una.
SMBIOS'un çözme ihtimali var dediğiniz gibi. Şu anki SMBIOS'unuz nedir? Bir de diskinizi APFS veya farklı bir şekilde formatlamayı da deneyin eğer SMBIOS değiştirmek işe yaramazsa.

Hocam, SMBIOS'a nereden bakılıyordu? Onu unutmuşum.

Propertree ile Config dosyanızı açın ve platformınfo kısımdan Generic'e girin. Orada gerekli bilgiler yazacaktır.

Az önce farklı bir SMBIOS ile denedim çalışmadı aynı hata. Bu arada daha önceden kurulum yapmıştım. Ama kurulumda kernel panic vermişti. Farklı bir imaj ile denediğimde de bu hatayı aldım.

Az önce farklı bir SMBIOS ile denedim çalışmadı aynı hata. Bu arada daha önceden kurulum yapmıştım. Ama kurulumda kernel panic vermişti. Farklı bir imaj ile denediğimdede bu hatayı aldım.
Önceki denediğiniz imajı çalışan EFI ile deneyin. Bu kullanmaya çalıştığınız imaj hasar görmüş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı