Monterey macOS Monterey 12.3 EFI dosyası nereden bulunur?

Tekila

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
ögrenci
Sistemim:

İşlemci: 10400F.
Ekran kartı: GTX950.
Anakart: B460M Mortar.
RAM: 2x8GB Crucial Ballistix.

macOS Monterey 12.3 için EFI dosyasını nereden bulabilirim ya da oluşturabilirim? Sistemim ile uyumlu mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben EFI ararken işlemci modeli ya da kod adı + ekran kartı modeli ya da kod adı + OpenCore EFI + GitHub ya da baska kaynak yazıyorum.

Sen de ara ve dene. Bu işler deneme yanılma yoluyla olur.

Monterey yerine Catalina, Big Sur falan da deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum High Sierra oluyor sisteminize:
Bu da EFI dosyaniz:

Monterey istiyorsanız yama ile kullanabilirsiniz ama ağır işler için pek uygun değil.
İmajı indirin ve BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Yazma işlemi bitince bir EFI bölümü oluşur o bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Masaüstü Comet Lake isimli configin adını config.plist olarak değiştirin. Dualboot için diskinizden bir bölüm ayırın ve biçimlendirin, (diskin tamamına kuracaksanız ayırmanıza gerek yok) sonrasında kurulumda tekrar o bölümü APFS olarak biçimlendireceksiniz.

Son düzenleme:
Monterey istiyorsanız yama ile kullanabilirsiniz ama ağır işler için pek uygun değil.
İmajı indirin ve BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Yazma işlemi bitince bir EFI bölümü oluşur o bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Masaüstü Comet Lake isimli configin adını config.plist olarak değiştirin. Dualboot için diskinizden bir bölüm ayırın ve biçimlendirin, (diskin tamamına kuracaksanız ayırmanıza gerek yok) sonrasında kurulumda tekrar o bölümü APFS olarak biçimlendireceksiniz.
Teşekkürler yarın deneyeceğim.
Maksimum High Sierra oluyor sisteminize:
Bu da EFI dosyaniz:
Yarın deneyeceğim olmaz ise vazgeçeceğim, teşekkürler.

Maalesef kurulum gene başarısız oldu. Bende Windows 11'e geri döndüm.

Son düzenleme:
Herhangi bir hata aldıysanız yeni konu açıp yardım isteyebilirsiniz. Bir de sadece macOS kurmak zorunda değilsiniz, macOS ve Windows 11 dualboot kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı