macOS Monterey Bluetooth ve ses kartı kurulumu

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, uzun uğraşlar sonucu sonunda kurabildim MacOS'u ancak ses kartım ve Bluetooth çalışmıyor.
Ses kartımın Realtek tam modelini bilmiyorum, anakartım ASUS B450M-K.
Bluetooth adaptörüm TP-Link UB400.
Yardımcı olursanız sevinirim.
@Kleyn @e.n.e.s

Benim kafam karışmış. Apple'ın öyle hataları var ya. Python yüklerken 390 Saat demesi gibi :D

Bir de mikrofonun çalışması için. Codec yamalamamız gerekebilir. Müsait olduğunuzda bakalım.

Şu an siz müsaitseniz yapabiliriz sorun yok benim için.
Venturaya yükselttim ve şu anda Discord açılmıyor, var mı bir çözümü?

1671289699391.png

Discord'u silip tekrar yüklemeyi deneyin.

Düzeldi. Bahsettiğiniz yamayı nasıl yapabilirim? Çok az da olsa cızırtı sesi geliyor, uzun vadede baş ağrıtıyor dolayısıyla.

@Kleyn hocam selam, Discord sorununu kendi imkanlarım ile halletim sayılır geriye kaldı mikrofon. Bahsettiğiniz yamayı müsaitseniz yapalım istiyorum.

Son düzenleme:
@thErenSK0 selam. Konu ile çok alakasız olacak ama sana buradan ulaşabildim. Monterey 12.6.2 kullanıyorum. UB400 almayı düşünüyorum. Bluetooth'da herhangi bir problem yaşıyor musun?

Hayır sorunsuz kullanabiliyorum. Ama Windows 11'de Haylou GT1 Pro kulaklığımla kullanamıyorum.

Hayır sorunsuz kullanabiliyorum. Ama Windows 11'de Haylou GT1 Pro kulaklığımla kullanamıyorum.
Dandik bir bluetooth adaptörüm var ve Windows'da kulaklığımda sürekli takılmalar yaşıyorum. Monterey'de adaptör hiç çalışmıyor. Monterey'de takılma yaşıyor musun ? Qcy T13 Bluetooth 5.1 Bluetooth kulaklığım ile kullanmak için alıyorum.

Dandik bir Bluetooth adaptörüm var ve Windows'da kulaklığımda sürekli takılmalar yaşıyorum. Monterey'de adaptör hiç çalışmıyor. Monterey'de takılma yaşıyor musun? QCY T13 Bluetooth 5.1 Bluetooth kulaklığım ile kullanmak için alıyorum.

Açıkçası çok uzun saatler denemedim ancak 3-4 saat tecrübe ettim ve hiçbir problem yoktu.

Geri
Yukarı