macOS Monterey kurarken sistem reset atıyor

Zleh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kars Kafkasya
Merhaba forum, bugün Lenovo U510 model laptopa macOS kurmak istedim. Tüm adımları takip ettim yaptım ve sonucunda geri atıyor. Şimdi daha detaylı anlatacağım:
Öncelikle videonun 6:14 dakikasında Monterey'i seçiyorum, sonrasında 6:20'deki ekran geliyor ve o ekrandan sonra bilgisayar kendine tekrar reset atıyor. 6:14'teki ekran geliyor ve yine aynı şekilde Monterey'i seçiyorum ve yine sürekli olarak aynı hatayı alıp ilerleyemiyorum. BIOS'ta pek bir ayar yok, olanları videoda anlatılan ve detaylı rehberdeki gibi yaptım ancak sonuç aynı. Önerilerinizi bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberde belirtilen EFI'yi mi kullandınız? Eğer öyleyse o EFI videodaki sistem için hazırlanmış. Siz imajın içindeki EFI'den uyumlu configin adını config.plist yapıp kurun.

Rehberde belirtilen EFI'yi mi kullandınız? Eğer öyleyse o EFI videodaki sistem için hazırlanmış. Siz imajın içindeki EFI'den uyumlu Config'in adını config.plist yapıp kurun.
Hocam ondan sonra gittim başka bir Catalina kurdum bir sürü hata aldım sonra Linux'a geçtim sistem eski olunca hiç uğraşılmıyor macOS ile yine de teşekkürler.

Hocam baktım da sistemde 3317U varmış, bunda da HD 4000 var. HD 4000 yamasız maksimum Big Sur destekliyor, yama ile uğraşmak istemezseniz Big Sur ve bu EFI ile deneme yapabilirsiniz. Bu EFI'deki EFI\OC\config\Laptop içerisinden Ivy Bridge olan config ile kurulum yapacaksınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı