Çözüldü macOS "recovery server could not be contacted"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

396162

Hectopat
Şirkette formatlamam içim MacBook verdiler benim de Mac hakkında hiç bilgim yok açtım YouTube'dan yaptım aynısını ancak reinstall kısmı olmuyor hata veriyor ne yapabilirim? İnternetten macOS kurtarma denedim o da olmadı bağlanmadı diyor. Şirket internetine bağlıyorum olmuyor kendi telefonun internetine bağlıyorum olmuyor nasıl yaparım bunu?

Dosya Ekleri

• IMG_20221027_095045_034.jpg
    IMG_20221027_095045_034.jpg
    300 KB · Görüntüleme: 52
Çözüm
High Sierra imajı:
Umarım MacBook EFI sürümü güncellenmiştir. Yoksa sıkıntı yaşayabiliriz. Sonrasında app store üzerinden en yeni macOS sürümüne güncelleyebilirsiniz. Hackintosh imajı ile kurulum denemeyin, Forumda mac format imajı yazan dosyalar ile.

Umarım MacBook EFI sürümü güncellenmiştir. Yoksa sıkıntı yaşayabiliriz. Sonrasında App Store üzerinden en yeni macOS sürümüne güncelleyebilirsiniz. Hackintosh imajı ile kurulum denemeyin, forumda Mac format imajı yazan dosyalar ile.

Bu laptop şirkette kullanılıyordu yani muhtemelen hiç güncelleme yapılmamıştır. Mac imajı linki atabilir misiniz? High Sierra olması lazım. Şimdi indirdiğim imajla deneyeceğim eğer olmazsa sizin attığınız imajı yükleyip denerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
High Sierra imajı:

Çözüm
Devam et deyiniz.

High Sierra imajı:

Yardımlarınız için teşekkür ederim bugün hazırladığım imaj ile format attım sorunsuz şekilde formatlandı.

Dosya Ekleri

• IMG_20221103_084827_313.jpg
    IMG_20221103_084827_313.jpg
    182,1 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı