Çözüldü macOS Ventura 13.2.1 kurulum hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Raijin The God

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:Msi x570 Gaming Plus
İşlemci:Ryzen 7 3700x
Ekran Kartı:Xfx Rx 550 4gb oc
Ram:Xpc 8x8 3200 mhz
Psu:Gamepower GP-500 500 W +80
Sata1:James Donkey JD120 120GB 2.5
Sata2:Toshiba 750 GB MQ01ABD075
Kasa:Cooler Master Mastercase H500
Meslek
Öğrenci
macOS Ventura 13.2.1 kurulumunu yaparken boot menüsünde ınstall macOS seçeneğini seçtikten sonra resimdeki hatayı alıyorum ve sistem kendini yeniden başlatıp boot ekranına atıyor.
@Kleyn hocam vermiş olduğunuz EFI dosyasında işlemcime uygun Config dosyasını seçmeme rağmen şu hatayı alıyorum.
Anakart: MSI X570 Gaming Plus.
İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Ekran kartı: XFX RX 550 4 GB OC.

Dosya Ekleri

• IMG_0675.JPG
    IMG_0675.JPG
    88,6 KB · Görüntüleme: 110
Çözüm
Şöyle yapalım şu an Safari'yi kontrol edersen internet olması gerekiyor. Kurulum için bazı kextleri devre dışı bırakmıştım. Sen kuruluma başla bu EFI ile o sırada RX 550 için nasıl tanıtabilirim diye konu aç. Ben aynı EFI üzerinden yamayı işleyip oraya atayım. Kurulumdan sonra da EFI'yi değiştirip sistemi boot edersin. Eğer sistemde tek disk varsa izlenceden görüntü kısmından tüm aygıtları göster deyip diskin adını seç. Sonra sil dedikten sonra APFS ve guıd olarak sil. Ardından yüklemeye geçebilirsin. Mesajımı çözüm olarak raporlayacağım.

Dosya Ekleri

• 38B2531C-9D99-40BB-B0C0-6D15EFEB1117.jpeg
    38B2531C-9D99-40BB-B0C0-6D15EFEB1117.jpeg
    55,9 KB · Görüntüleme: 19
Şöyle yapalım şu an Safari'yi kontrol edersen internet olması gerekiyor. Kurulum için bazı kextleri devre dışı bırakmıştım. Sen kuruluma başla bu EFI ile o sırada RX 550 için nasıl tanıtabilirim diye konu aç. Ben aynı EFI üzerinden yamayı işleyip oraya atayım. Kurulumdan sonra da EFI'yi değiştirip sistemi boot edersin. Eğer sistemde tek disk varsa izlenceden görüntü kısmından tüm aygıtları göster deyip diskin adını seç. Sonra sil dedikten sonra APFS ve guıd olarak sil. Ardından yüklemeye geçebilirsin. Mesajımı çözüm olarak raporlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır hocam dediğiniz gibi yapacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı