Çözüldü MacOS Ventura kurulumunda Bluetooth hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ventura kurma kararı aldım, imajı Technopat Sosyal'den kullansam da sistemimde durmadan eski kurulumlarımda sorun yaşadığım için Dortania'nın rehberinden giderek config oluşturmak istedim. Toplam 2 saat boyunca uğraştım, ilk başta bir sıkıntı yok gibi gözüküyordu ama aşağıdaki hata yazısı loop'a girmişti Opencore'dan installer'ı seçtiğimde.

IMG_5195.jpg

Aida64:
EFI:

Çözüm
Tanıttıktan sonra yine aynı sorunlarla karşılaşırsanız boot argümanlarına -igfxblr ve igfxonln=1 ekleyip deneyin.
Venturayı hiç kuramadınız mı yoksa Bluetooth çalıştırmaya çalışırken mi sorun oldu?
Sanirim sorun bluetooth ile alakali degil, GPU ayarim BIOS’da “dGPU only” olarak kalmisti. MS Hybrid’e cevirdigimde recovery mode’a giris yaptim. Ama eski basarili kurulumlarimda yasadigim bir hata hala devam ediyor, eger iGPU’mu destekleyen bir config ile baslatirsam duzgun calisiyor ekran karti ama 1-2dk civari beklemem gerekiyor ekranin gelmesi icin, desteklemeyen bir intel comet lake configiyle girdigimde ise bekleme olusmuyor ama tahmin edebileceginiz gibi grafik hizlandirmayi kullanamiyorum.

Yani yavaş açılan config ile grafik hızlandırmayı kullanabildiniz doğru mudur?

Yavaş açılan config'de DevicesProperties kısmında harici ekran kartının "PCI" girdisi var mı kontrol edin. Harici ekran kartının girdisi varsa kaldırın.

Aynı zaman'da harici ekran kartının ses girdisini de kaldırın aynı kısımdan.

Son düzenleme:
Ekran kartın için bunu dener misin?

Tanıttıktan sonra yine aynı sorunlarla karşılaşırsanız boot argümanlarına -igfxblr ve igfxonln=1 ekleyip deneyin.

Zaten config.plist'i manuel olarak hazırlarken tanıtmıştım, geç cevap verebildim kusura bakmayın. Eski Big Sur başarılı kurulumumda da aynı sorunu yaşadım. Reddit'te sorunu -igfxdbeo ile çözdüğünü söyleyenler vardı, denediğimde olmamıştı o yüzden çok üstüne gitmedim. Dediğinizi de şimdi deneyip geri dönüşte bulunacağım. Tek yaşadığım sorun 2. ekran için hala bir çözüm bulamamam, direkt olarak HDMI'ı bilgisayara taktığımda çalışmıyor çünkü cihazımda MUX Switch var. MUX switchli cihazlarda USB to HDMI tarzı adaptörlerle sorunu çözdüğünü söylüyordu çoğu kişi, denediğimde işe yaramadı.

Önerdiğiniz Boot Argümanlarından güzel sonuç aldım, bekleme problemi yaşamıyorum artık. 2. ekran işini de araştırdığımda, hackintool'da Connectors kısmında DP portlarımı görebiliyorum, tabii DP to HDMI yamasını yaptığımda HDMI olarak gözüküyorlar. 2. ekranım için bir umut var mıdır?Hackintool'dan zaten tanımlanmış kart için gerekli yamaları da yaptım, sorunsuz gibi şu an. @claus

Son düzenleme:
Önerdiğiniz Boot Argümanlarından güzel sonuç aldım, bekleme problemi yaşamıyorum artık. 2. ekran işini de araştırdığımda, hackintool'da Connectors kısmında DP portlarımı görebiliyorum, tabii DP to HDMI yamasını yaptığımda HDMI olarak gözüküyorlar. 2. ekranım için bir umut var mıdır?Hackintool'dan zaten tanımlanmış kart için gerekli yamaları da yaptım, sorunsuz gibi şu an.
Yani loop sorunu ve geç gelme sorunu bu iki argüman çözdü değil mi? Yanlış anlaşılma olmasın.

Geri
Yukarı