macOS X Sierra eduroam bağlanma sorunu

daedalus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu konuyla alakalı çok yere baktım ancak bir çözüm bulamadım. Aslında sorun tam olarak eduroam'a bağlanma sorunu da değil, aslında mobileconfig dosyasıyla profil oluşturulamama hatası. Hata;

Profile installation failed.
The 'Wi-Fi Network' payload could not be installed. The Wi-Fi network either could not be found, or could not be connected. You may need to try to reconnect at a later time.

Olarak geçiyor ki aşağıda da görebilirsiniz. Olayı özetlemem gerekirse, WPA/WPA 2 Enterprise, TTLS ve PAP güvenliklerini kullanarak bağlanmam gerekiyor ancak macOS'un son sürümlerinde manual ekleme kaldırılmış olduğu için mobileconfig dosyası kullanmam gerekiyor. Ne yaptıysam olmadı, iPhone Configuration Utility de kullandım ancak bütün mobileconfig dosyalarında aynı hatayı veriyor.

Son olarak, wifi kartı olarak USB Asus N10 Nano kullanmaktayım.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

eduroamerror.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabın içi çok teşekkür ederim ancak bende GROK'un bahsettiği gibi bir seçenek yok ne yazık ki :-(

USB Wifi kullanıyorum ve doğru olan seçeneği seçtiğimde CA sertifikası istiyor ki benim üniversitem onu desteklemiyor. Zaten mobileconfig dosya desteği var ancak ben bir türlü mobileconfig dosyasını yükleyemiyorum yukarıdaki hatadan ötürü.

networkerror.png

Hangi üniversite? Mesela Paü için şurada bir config dosyası mevcut. Dosyayı açıp text editör ile incele, üniversiten ile ilgili olabilecek kısımları düzenleyip bu dosyayı kullanabileceğini düşünüyorum.

İkinize de teşekkür ederim.

Dr. Aequitas; okulumuzun mobileconfig desteği var ve normal Mac'lerde sorun olmadan bağlantı kuruluyor. Ben hackintosh'da bağlanamıyorum ne yazık ki :-(.

@montezuma , sana ayrıca teşekkür ederim, çünkü senin Sierra klavuzunu ve dosyalarını kullandım ve gayet güzel bir kurulum oldu. İlk başlarda kernel panic aldım ancak senin USB'deki EFI dosyalarını pc'deki EFI ile değiştirince şimdilik sorun yok gözüküyor. Tek sorunum bu kaldı. Beni uyuz eden zaten her şeyin neredeyse tamam olmasına karşılık sadece eduroam'a bağlanamama sorunu! Kaldı ki kullandığım Asus N10 nano USB Wifi'yı Linux'ta da test ettim ve eduroam'a bağlanabildim. Zaten asıl sorun benim herhangi bir mobileconfig dosyasını yani profile yükleyememem.

Tekrardan teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç başlık okudum bununla ilgili. Deniyor ki, USB wifi aygıtlarının hackintosh üzerinden WPA2 Enterprice desteği yok, dolayısı ile eduroam bağlantısı için dahili wifi kartının değişmesi gerekiyor.
Ben şahsen 10 dolara aliexpress'ten Atheros AR5BHB92 model kart sipariş ettim, gelmesini bekliyorum, benim laptopuma uygun olan model bu. Kartı değiştirmek oldukça kolay. Sana da tavsiye ederim.

@Dr. Aequitas muhtemelen dediğin gibi USB Wifi olduğu için böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Ve Azurewave AW-CE123H BCM4352 almaya karar verdim. Laptop için Mac uyumlu en mantıklısı bu duruyor. Türkiye'den bulabilirsem, hemen alacağım, yoksa netten yurt dışından sipariş edeceğim mecbur. Tekrardan teşekkür ederim.

@Dr. Aequitas muhtemelen dediğin gibi USB Wifi olduğu için böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Ve Azurewave AW-CE123H BCM4352 almaya karar verdim. Laptop için Mac uyumlu en mantıklısı bu duruyor. Türkiye'den bulabilirsem, hemen alacağım, yoksa netten yurt dışından sipariş edeceğim mecbur. Tekrardan teşekkür ederim.
Hocam bende o karttan mevcut istersen satabilirim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı