Mac'te masaüstünde Word dosyası oluşturma

batuhandivrik

Kilopat
Daha fazla  
Ben Word kullanan birisiyim ama şunu bir türlü bulamadım. Windows'ta sağ tık yapıp yeni Word dosyası oluşturabiliyorduk. Mac'te yapabiliyor muyuz bunu acaba? MacBook Air kullanıyorum ve macOS Big Sur 11.6 sürümündeyim.

Ben Word kullanan birisiyim ama şunu bir türlü bulamadım. Windows'ta sağ tık yapıp yeni Word dosyası oluşturabiliyorduk. Mac'te yapabiliyor muyuz bunu acaba? MacBook Air kullanıyorum ve macOS Big Sur 11.6 sürümündeyim.
Hiç MacOS kullanmadım ama mantık iken World kurulu değil ise kur. Masaüstünde ya da menüde World var ona bas.

Bu zamana kadar birçok MacOS'a Microsoft Office yükledim, hiç masaüstüne gelmedi. Yükledikten sonra Word'ü açınca alt taraftaki hızlı kullanım çubuğunun olduğu yere geliyor. Kapatınca isterseniz oraya sabitleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yanlış bilmiyorsam macOS'de öyle bir özellik yok ama onun dışında yanlış bilmiyorsam Word programını açıp bir yazıyı tamamladıktan sonra "Farklı Kaydet" butonu ile bir Word dosyası oluşturabilirsiniz büyük ihtimale.

Yanlış bilmiyorsam MacOS'de öyle bir özellik yok ama onun dışında yanlış bilmiyorsam Word programını açıp bir yazıyı tamamladıktan sonra "farklı kaydet" butonu ile bir Word dosyası oluşturabilirsiniz büyük ihtimale.

Evet ben de sadece öyle yapabildim. Var mı yok mu diye emin olmak için konu açayım dedim.

Hiç macOS kullanmadım ama mantık iken world kurulu değil ise kur. Masaüstünde ya da menüde world var ona bas.

World kurulu tabii ki. Ben direk bir dosya içine world dosyası oluşturabiliyor muyum diye sordum aslında. Yani masaüstünde herhangi bir klasör açıp içine world oluşturabiliyor muyum öğrenmek istedim.

Geri
Yukarı