MadVR video çözümleyicisi ekran görüntüleri

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu

Bilinear ve NGU arasındaki fark devasa.

Son düzenleme:
Hocam bunlar ile zerre alakam yok ne bunlar kısaca bir özet geçer misiniz?

Videonun decode edilmesinden monitörde gösterilmesine kadar geçen sürede görüntü bazı işlemlerden geçer. Yukarıda attığım ekran görüntülerinde yalnızca görüntü ölçekleme algoritmaları ve onların ayarlarını değiştirerek aralarındaki farklı göstermek istedim.

Hani bu dediğiniz render falan mı? Onun bile ne olduğunu bilmiyorum.

Hani bu dediğiniz render falan mı?
Kelime anlamına göre evet.
NGU algoritma düzeyini sona çekmenin iyi bir fikir olmadığını gördüm. Medium'un üzerine pek de bir kalite artışı olmuyor yahut deneme yaptığım görüntü çizim tarzında olduğu için fark belli olmuyor. Chroma bicubic/softcubic70 ile beraber aşağıdaki ayarların kendi kullandığım bilgisayarda en optimal ayarlar olduğuna karar verdim. Geriye kalan filtrelere dokunmadım fakat oralardan da gayet iyi sonuçlar çıkabilir.

Son düzenleme:
Uzun zamandır arayıştayım. Bildiğiniz üzere NVIDIA görüntü keskinleştirme sadece oyunlarda geçerli oluyor, ben bunu masaüstünde de kullanmak istiyorum, bu programı masaüstünde de kullanmak mümkün mü? Sadece video için mi?

MadVR ile ilgili yardım lazım. İlgilenebilir misiniz?

En iyi görüntü için nasıl ayarlar yapmam gerektiğini bilmiyorum. Şu anda hdr to sdr tonemapping yapıyorum, birçok açmalı mıyım açmamalı mıyım diye merak ettiğim ayar var. Dc verebilir misiniz oradan resim atıp gösterebilirim.

En iyi ayar yok, keza görüntünün tipi ve sizin algınıza göre değişir. Ve de ben takip etmeyi bırakalı çok oldu, yani bilmiyorum. Doom9 veya 4chan.org/g/'de bunlarla ilgili paylaşımlar oluyor, oralarda bir gezinin isterseniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…