Mahalle bilgisayarcısı i7-4790 GTX 1060 6 GB sisteme 13 bin TL para istedi

@LinusTechTips Allah akıl fikir versin diyorum. İkinci el GTX 1070'li sisteme 13 bin TL nasıl veriyorlar?

En azından hocam Wraith Prizm,R7 3800X, X570 Edge, 1TB M.2, 500GB SATA SSD ve 256 GB M.2 SSD'si var. Hiç değilse ileride yükseltmeye uygun bir sistem. 1070 eski ancak 2060 performansı verebildiği için alınabilecek bir kart (bence).

Bugün yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.

Arkadaşım mahalle bilgisayarcısına bilgisayarını bırakmış ve beni de davet etti. Yalnız bırakmamak adına gittim, o arada da dükkanda bir tane müşteri vardı ve i7-4790K, GTX 1060, 32 GB RAM (RAM'in marka ve MHz'sini hatırlamıyorum), 256 GB SSD (Aynı şekilde SSD'nin markasını da hatırlamıyorum) sisteme 13 bin TL para istedi. Ciddi ciddi 13 bin TL para istedi ve alıcıya da efendim, benim gibi dükkanı zor bulursunuz. Böyle bir sistemi size 8 bin TL'ye bırakırım dedi ve alıcı da satın aldı. Böyle bir sistem için 8 bin TL'de çok. Edeceği 6 bin - 7 bin 500 TL arasında bir rakam. Şunlara güvenmeyin arkadaşlar. İnternet çağındayız, araştırın, bilgi sahibi olun ama şunlara para yedirmeyin. Bunu söylemek için bu konuyu açtım. Dükkan sahibi hem PR, reklam ve sistemi yüksek bir fiyata bırakıp gitti. İşlemcisi eski olduğu için 6 bin ile 7 bin 500 TL arasında edecek bir sistem, bu işlemciyle pek bir şey yapılmaz.

Bugün anlaşalım yarın almaya gelir mantığıyla yapmıştır ne de olsa her yarın...

@LinusTechTips 1060'dan daha iyi olduğu kesin de bütçe biraz yükseltilebilirse o bütçe doğrultusunda RX 6600 sistem bulunabiliyor.

X570, R7 3800X(eskide olsa iyi bir CPU) ve SSD'ler ile A520 veya B450'li 6600 sistemlerden daha iyi olması için bir sebep. Ve 13K+15K yaparsa ikinci el 3090 alıp manyak bir sistem yapılabilir.

Geri
Yukarı