Makale siparişlerine kaç TL teklif edilmeli?

Başvuru linkine nasıl ulaşabilirim?
Kendine bir LinkedIn hesabı aç. Deneyimlerini ve okulunu biyografine ekle. Kazandığın sertifikalar veya gönüllü çalışmalar varsa bunları da ekle. İş arama kısmından anahtar kelimeleri yazarak iş ara. Örneğin; Metin yazarlığı, Yazar, SEO, İçerik yazarlığı, İçerik üreticisi, Makale vb.
Halihazırda 1-2 şirket şuan bünyesine yazar arıyor. olmaz dersen bu iş aramalarını kaydet. Her yeni iş eklendiğinde sana mail üzerinden bildirim gelecek. Onları kontrol edebilirsin.
Genellikle bir yere başvururken CV isterler. Kendine güzel bir CV hazırla.

Kendine bir LinkedIn hesabı aç. Deneyimlerini ve okulunu biyografine ekle. Kazandığın sertifikalar veya gönüllü çalışmalar varsa bunları da ekle. İş arama kısmından anahtar kelimeleri yazarak iş ara. Örneğin; Metin yazarlığı, Yazar, SEO, İçerik yazarlığı, İçerik üreticisi, Makale vb.
Halihazırda 1-2 şirket şuan bünyesine yazar arıyor. olmaz dersen bu iş aramalarını kaydet. Her yeni iş eklendiğinde sana mail üzerinden bildirim gelecek. Onları kontrol edebilirsin.
Genellikle bir yere başvururken CV isterler. Kendine güzel bir CV hazırla.
Hocam bunlar deneyimli falan arıyor bu iş yaş gibi.

Hocam uygun ilan bulamadım. 4 yıl deneyimli falan diyor. Benim o kadar deneyimim yok.
Evet zaten sürekli olacak diye bir durum yok. Deneyime fazla takıldınız. Belki 1 saat sonra belki 5 gün sonra sana uyan bir ilan açılabilir. Düzenli olarak kontrol edersin. Hemen olmasını bekleme zaten, yavaş yavaş. Ayrıca başvurduğun yerin de seni %100 almasını bekleme. Bazen başvurunu bile açmazlar. Bu yüzden profilini doldur, CV'ni güçlendir.

Makale siparişlerine 100 kelimesine 2,5 TL'den teklif ediyorum. %25'ini sistem kesiyor. Bana 1,88 TL kalıyor 100 kelimesi. Sizce düşük fiyata mı çalışıyorum? Düşükse ne kadar teklif etmeliyim?
Bence aşırı düşük çalışıyorsun. Emek sömürüsü bu resmen. O 100 kelimeyi yazmak için bile bir vakit ayırıyorsun, araştırma yapıyorsun vs. Ben olsam bu topa girmem, bir kuruma bağlı çalışırım. Çünkü bu tarz makale yazarları ile firmaları bir araya getiren içerik siteleri normalde alacağınızdan kat kat düşük bir miktar veriyor.

Bence aşırı düşük çalışıyorsun. Emek sömürüsü bu resmen. O 100 kelimeyi yazmak için bile bir vakit ayırıyorsun, araştırma yapıyorsun vs. Ben olsam bu topa girmem, bir kuruma bağlı çalışırım. Çünkü bu tarz makale yazarları ile firmaları bir araya getiren içerik siteleri normalde alacağınızdan kat kat düşük bir miktar veriyor.
O kurumu nasıl bulabilirim?

Geri
Yukarı