Makelsan lion 650VA modemi ne kadar süre çalıştırır?

UmutCan01

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar. Oturduğum bölgede sıklıkla elektrik kesintileri yaşanmakta. İşlerim ve toplantılarım Online olduğu için modemimin elektriğinin kesilmesi ve bu sebeple internetimin gitmesi beni çok sıkıntıya düşürüyor. Elimdeki dizüstü bilgisayarımın bayağı uzun bir şarj süresi var, beni elektrik kesintilerinde rahatlıkla idare ediyor. Fakat internetimin kesilmesi sebebiyle önemli toplantılardan düşüyorum ve bu bana çok sıkıntı çıkarıyor. Bu sebeple bir kesintisiz güç kaynağı almaya karar verdim. Makelsan lion 650VA modeli ilgimi çekti. Ayrıca şu anda bir yerde de indirimde. Bu UPS'e yalnızca modemimi bağlayacağım. Modemin TP-Link td-W9970. güç adaptörü 12V/1A değerinde. Makelsan lion 650VA modelinin de aküsü 12V/7Ah değerinde. Bu PSU, modemimi ne kadar süre kesintisiz çalıştırır? 7 saat mi bilemedim. Yardımlarınıza muhtacım bu konuda. Şimdiden teşekkür ederim.

Makelsan Lion Datasheet

TPLink TD-W9970 Datasheet

12*1'den volt * amper = Watt bulup 12W senin saatlik tüketimin. Güç kaynağın 390W. Güç kaynağını saatlik kullanıma bölelim 390 / 12 = 32,5 çıkıyor. %100 dolu güç kaynağın ile tahmini 32 saat kullanırsın.

12V 7Ah akü ile 12V 1Alık kullanımı maks. 7 saat.
Bazı fiber kutular direkt apartman elektriğine bağlı yani elektrik giderse senin modem çalışsa bile internetin olmaz. Onu da araştır.
Ayrıca sırf modem için alıyorsan bazı powerbankler de işini görebilir.

Son düzenleme:
Cevabınız için çok teşekkür ederim. 7 saatlik kullanım bana hayli hayli yetiyor. Ürünü almakta karar kıldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı