Maksimum 10.000TL Toplama Masaüstü

Böyle yapabilirsin.
Ayrıyetten CS:GO için 10 bin liralık kasa toplamak saçma.
3 bin liralık kasayla bile rahat oynarsın.
Arkadaşım tabiki sadece CS:GO için değil .Ben yazılımcıyım.
Şöyle bir durum var .
Eğer bir sistem uygun ve sorunsuz çalışıyor ise;
yani ekran kartı,işlemcisi,ram,HDD,SSD gibi parçaları uyumlu ise bu sistem bir oyunda
özellikle render'a güçlü yani hareketli bir görüntüde yüksek FPS'te sorun çıkarmıyor ise
o sistem hem ileri program yazılımı için uygundur hem de oyun zaten oynanmaktadır.
İşte o yüzde sadece CS:GO dedim.
Anlatabildim mi?
(Bu tür ufak detaylara takılmayın lütfen! Bunun yerine insanlara bildiklerinizi aktarın bilgi paylaşımında bulunun.)

Arkadaşım tabiki sadece CS:GO için değil .Ben yazılımcıyım.
Şöyle bir durum var .
Eğer bir sistem uygun ve sorunsuz çalışıyor ise;
yani ekran kartı,işlemcisi,ram,HDD,SSD gibi parçaları uyumlu ise bu sistem bir oyunda
özellikle render'a güçlü yani hareketli bir görüntüde yüksek FPS'te sorun çıkarmıyor ise
o sistem hem ileri program yazılımı için uygundur hem de oyun zaten oynanmaktadır.
İşte o yüzde sadece CS:GO dedim.
Anlatabildim mi?
(Bu tür ufak detaylara takılmayın lütfen! Bunun yerine insanlara bildiklerinizi aktarın bilgi paylaşımında bulunun.)
İşlemcisi de iyi olsun derseniz imzamdaki sistemime bakabilirsiniz. Her şeyiyle sizi memnun eder. 3800X Tray versiyonu Sinerji’de 3700X ile aynı fiyat. Ben sistemimi Sinerji’den topladım fiyatları piyasanın altında ve İstanbul’da şubeleri var tavsiye ederim.

Aşağıdakiler nasıl ?

+ PSU

Ekran Resmi 2020-02-12 09.37.54.png

İşlemciyi 5 3600x'de yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Aşağıdakiler nasıl ?

O kasanın hava akışı kötü, sıcaklık değerleriniz yüksek olacaktır. 600W PSU az sizin sisteminiz için, sırf RGB diye bakıyorsanız o RGB fanı göremeyeceksiniz kasanın alt kısmında. O anakartın VRM’leri kötü, fiyatını haketmiyor yabancı kaynaklarda da önerilmiyor. Ben şöyle bir sistem oluşturdum tekrardan;
ADE3DD42-11CD-4546-8D51-6155AC9183BE.png
E2A50792-5A38-4112-A775-FD0EF57D23D9.png

Sıvı soğutmaya OC yapmayacaksanız pek de gerek yok. Ben aynı işlemciye stok soğutucuyla 4.3GHZ OC yaparsam 70-75, 4.4GHZ OC yaparsam 80-85 derece oluyor stres testinde. Stok soğutucuya göre iyi değerler. İsterseniz ilerde ekleyebilirsin zaten soğutucuyu. Ekran kartı model olarak f/p modeli. Bütçenizi arttırıp Gaming X falan da koyabilirsiniz. Anakartın VRM’leri iyi. İşinizi fazlasıyla görecektir. Kasanın hava akışı iyi, kaliteli ve 750W PSU’yla geliyor.

O kasanın hava akışı kötü, sıcaklık değerleriniz yüksek olacaktır. 600W PSU az sizin sisteminiz için, sırf RGB diye bakıyorsanız o RGB fanı göremeyeceksiniz kasanın alt kısmında. O anakartın VRM’leri kötü, fiyatını haketmiyor yabancı kaynaklarda da önerilmiyor. Ben şöyle bir sistem oluşturdum tekrardan;Eki Görüntüle 499830Eki Görüntüle 499829
Sıvı soğutmaya OC yapmayacaksanız pek de gerek yok. Ben aynı işlemciye stok soğutucuyla 4.3GHZ OC yaparsam 70-75, 4.4GHZ OC yaparsam 80-85 derece oluyor stres testinde. Stok soğutucuya göre iyi değerler. İsterseniz ilerde ekleyebilirsin zaten soğutucuyu. Ekran kartı model olarak f/p modeli. Bütçenizi arttırıp Gaming X falan da koyabilirsiniz. Anakartın VRM’leri iyi. İşinizi fazlasıyla görecektir. Kasanın hava akışı iyi, kaliteli ve 750W PSU’yla geliyor.

Önerileriniz için çok teşekkürler.
Peki bu sistemin AMD değilde , rica etsem Intel i7 versiyonunu için seçimlerinizi paylaşabilir misiniz?
(intel işlemci,MSI Anakart)

Önerileriniz için çok teşekkürler.
Peki bu sistemin AMD değilde , rica etsem Intel i7 versiyonunu için seçimlerinizi paylaşabilir misiniz?
(intel işlemci,MSI Anakart)
24DAAE66-45A7-4447-9E74-08E313614878.png
3342894B-A0DB-4753-ACD1-364D56A5CC4F.png

Şöyle bir şey olabilir ama bence amd daha mantıklı. Multicore performansı çok daha fazla, single core’da da intele çok yakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı