Maksimum 10 bine kadar telefon tavsiyesi

Bütçe
10000

DombiliBaykus

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, platformda yeniyim ve ilk konum bu, eksiklerim olursa kusuruma bakmayın.

Şuan note 10 pro kullanıyorum, yeni kırıldı, tamir ettirdim ama eski performansı alamıyorum, bazı özellikleri de çalışmıyor, satıp yeni bir telefon alacağım. Aradığım telefon ise bütçeme göre en iyisi olmalı. Tercihimde ki özellikler ise kamerası iyi olmalı, yani net çeksin falan, şuan ki telefonuma yakın olursa güzel, oyun performansı da güzel olmalı, çözünürlük falan zaten standart şeyler söylememe gerek yoktur sanırım. Hızlı şarj özelliği olursa(yaklaşık 30W), Ram en az 6 ve depolaması da 128 olursa harika olur. Yani note 10 proya en yakın olarak ne alabilirim. Sıfır almayı düşünüyorum, bu telefon sıfır bulunmuyormuş artık sanırım. Bazı yerlere sordum bulamadım. Yani ikinci el piyasasına girmeyi hiç düşünmüyorum. Sıfır olarak bana tavsiye edebileceğiniz bütçeme uygun en iyi telefon nedir? Tercihen Samsung'da istemiyorum. Arayüzü falan hiç bana göre gelmiyor. Mümkün olduğu kadar Samsung, Vivo, Tecno gibi markaları önermeyin. Ha yine de Samsung'un iyi bir modeli varsa alışmaya çalışırım. Suya toza dayanıklı olursa da iyi olur.

Aklımda Note 12 var ama o da şuankine göre kötü diye biliyorum.

Son düzenleme:
Bu bütçede Realme veya Samsung dışında bir cihaz almanızı önermem. Samsung Galaxy A25, Realme 9 Pro veya Realme 10 bakabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, platformda yeniyim ve ilk konum bu, eksiklerim olursa kusuruma bakmayın.

Şu an Note 10 Pro kullanıyorum, yeni kırıldı, tamir ettirdim ama eski performansı alamıyorum, bazı özellikleri de çalışmıyor, satıp yeni bir telefon alacağım. Aradığım telefon ise bütçeme göre en iyisi olmalı. Tercihimde ki özellikler ise kamerası iyi olmalı, yani net çeksin falan, şu anki telefonuma yakın olursa güzel, oyun performansı da güzel olmalı, çözünürlük falan zaten standart şeyler söylememe gerek yoktur sanırım. Hızlı şarj özelliği olursa(yaklaşık 30W), RAM en az 6 ve depolaması da 128 olursa harika olur. Yani Note 10 Pro'ya en yakın olarak ne alabilirim? Sıfır almayı düşünüyorum, bu telefon sıfır bulunmuyormuş artık sanırım. Bazı yerlere sordum bulamadım. Yani ikinci el piyasasına girmeyi hiç düşünmüyorum. Sıfır olarak bana tavsiye edebileceğiniz bütçeme uygun en iyi telefon nedir? Tercihen Samsung'da istemiyorum. Arayüzü falan hiç bana göre gelmiyor. Mümkün olduğu kadar Samsung, Vivo, Tecno gibi markaları önermeyin. Ha yine de Samsung'un iyi bir modeli varsa alışmaya çalışırım. Suya toza dayanıklı olursa da iyi olur.

Aklımda Note 12 var ama o da şuankine göre kötü diye biliyorum.

A25 veya ikinci el S20 FE öneririm.

Önermem. Saydığım cihazlar çok daha iyi.
Ama çoğu yerde note 12 daha iyi puanlar almış, Epey ve Versus sitelerinde note 12 sizin dediklerinize göre daha öne çıkıyor. Belki es geçtiğim bir yer vardır elbette.

A25 veya ikinci el S20 FE öneririm.
İkinci el konusuna hiç girmek istemiyorum, temiz cihaz bulmak çok sıkıntı, bizim milletimiz daima bir aksilik yaratıyordur. A25 ikinci kez tavsiye edildi, onu daha çok araştırayım o zaman.

Belki bütçeyi 11-12 yapabilirim arkadaşlar. Bu fiyat bandında yeni bir öneriniz var mıdır? Mesela note 12 pro, bu fiyat bandında herhalde.

Son düzenleme:
Ama çoğu yerde note 12 daha iyi puanlar almış, Epey ve Versus sitelerinde note 12 sizin dediklerinize göre daha öne çıkıyor. Belki es geçtiğim bir yer vardır elbette.

İkinci el konusuna hiç girmek istemiyorum, temiz cihaz bulmak çok sıkıntı, bizim milletimiz daima bir aksilik yaratıyordur. A25 ikinci kez tavsiye edildi, onu daha çok araştırayım o zaman.

Belki bütçeyi 11-12 yapabilirim arkadaşlar. Bu fiyat bandında yeni bir öneriniz var mıdır? Mesela note 12 pro, bu fiyat bandında herhalde.
Versus pek doğru bilgiler sunmayabiliyor.
Kullanım amacınız nedir?

Versus pek doğru bilgiler sunmayabiliyor.
Kullanım amacınız nedir?
Aslında belirli bir kullanım amacım yok, örneğin fotoğrafçı veya telefon oyuncusu değilim. Çektiğim fotoğraflar kaliteli olsun, oyun oynarken çok ufak takılmalar dışında sıkıntı yaşamayayım, şarjı uzun süre gitsin ortalama 5000 olsa yeterli. Hızlı şarjı olsun, çözünürlük iyi olsun, ha bi de sağlam olsun, yere düşünce hemen gitmesin. Dediğim gibi şuan note 10 pro kullanıyorum ve aslında cidden harika bir telefon, sıfır bulabilirsem tekrardan bunu alabilirim eğer bulamazsam diye iki üç tane alternatif istiyorum. Bu telefona yakın bir telefon olursa yeterli.

Aslında belirli bir kullanım amacım yok, örneğin fotoğrafçı veya telefon oyuncusu değilim. Çektiğim fotoğraflar kaliteli olsun, oyun oynarken çok ufak takılmalar dışında sıkıntı yaşamayayım, şarjı uzun süre gitsin ortalama 5000 olsa yeterli. Hızlı şarjı olsun, çözünürlük iyi olsun, ha bi de sağlam olsun, yere düşünce hemen gitmesin. Dediğim gibi şuan note 10 pro kullanıyorum ve aslında cidden harika bir telefon, sıfır bulabilirsem tekrardan bunu alabilirim eğer bulamazsam diye iki üç tane alternatif istiyorum. Bu telefona yakın bir telefon olursa yeterli.
Epey karşılaştırmasında, kamera özellikleri kısmında A25 biraz daha geride mi kalmış mesela, pek anlamıyorum. Chipset olarak da Snapdragon daha iyi değil mi, A25'in chipseti daha mı iyi, oyun için vs.

Epey karşılaştırmasında, kamera özellikleri kısmında A25 biraz daha geride mi kalmış mesela, pek anlamıyorum. Chipset olarak da Snapdragon daha iyi değil mi, A25'in chipseti daha mı iyi, oyun için vs.
Bi de dostum, bütçeyi 11-12'e kadar çıkarırsam daha iyi önerebileceğin bir şey var mıdır? Açıkçası bana bütçeme göre alabileceğim en iyi telefon lazım. Yani 10-12 binlik amiral gemileri lazım.

Beyler A33 modeline denk geldim. Ortalama 11-12 bin bandında gözüküyor. Şuan ki telefonum ile aynı fiyatlar, biraz araştırdım benimkinden daha iyiymiş herhalde. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı