Malwarbytes virüs taramasından sonra sistemin açılmaması

• Konuyu başlatan Frik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 726

Frik

Hectopat
Makaleler
2
Aslında tam olarak başlıktaki gibi değil, şöyle:

Virüs taraması yaptım ve 6 tehdit buldu. Ben de karantinaya al dedim. Sonraki pencerede "tüm virüsler başarıyla silindi..." Yazıyordu devamını okumadım ve mavi tuşa bastım (orada da ne yazdığını okumadım) sonra bilgisayar kendini yeniden başlatmaya başladı. Fakat 20 saniye falan bekledim görüntü gelmedi, ben güç tuşundan kapattım ve yeniden açtım. Fakat açınca American Megatrends ekranı geldi, ben de F1'e bastım. BIOS'a attı sonra çıktım ve normal başladı bilgisayar.

Şu an bir sorun yok ama açıkçası korktum, ne oldu?

Not:Bir daha tarama yaptım, bu sefer tehdit bulmadı.

Son düzenleme:
Virüsler Malwarebytes'e tepki göstermiş olabilirler. Antivirüs engellemesi vardır virüste.
American Megatrends' deki hata neydi? Söyleyebilirseniz sevinirim.

Virüsler Malwarebytes'e tepki göstermiş olabilirler. Antivirüs engellemesi vardır virüste.
American Megatrends' deki hata neydi? Söyleyebilirseniz sevinirim.
1602833337672.png

Altta press f1 to run setup yazıyordu başka bir şey görememiştim resmini çekmesem de internetten buldum buydu sanırım.

20 saniye gibi kısa bir süre beklemeniz ayriyeten bilgisayar bootlarken güç tuşunda kapatmanız olmamış. 5 dakika bekleyip açılmazsa müdahale yapsaydınız keşke.

20 saniye gibi kısa bir süre beklemeniz ayriyeten bilgisayar bootlarken güç tuşunda kapatmanız olmamış. 5 dakika bekleyip açılmazsa müdahale yapsaydınız keşke.
Bilmiyordum normalde yeniden başlatırken kapandıktan 5 saniye sonra falan görüntü geliyordu 20 saniye gelmeyince şüphelenmiştim.

Kullandığım anakartın sorunlu başlatma işlemlerinden sonra otomatik olarak CMOS temizleme özelliği bulunuyor. Lakin kendim aktifleştirdim. Sistem henüz açılmadan düğmeye basıp kapatarak yaşadığın durum bununla benzer olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı