Malwarebytes virüs silinmiş midir?

AslanSerzan

Decapat
Yer
Ohio
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba şu an hemen yazmaya çalışıyorum resimde gördüğünüz gibi 1 detection bulmuş silmiş midir ya da silinmemişse hemen silmek istiyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-15_113845972.png
    resim_2023-04-15_113845972.png
    45,1 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
O 1 yazısının üstüne tıklayabiliyordun yanlış hatırlamıyorsam. Yanlış hatırlıyor da olabilirim. Benim hatırladığım üstüne tıklıyordun tarama bitmeden onu karantinaya alabiliyordun. Bir deneyin.

Taramadan sonra kaldıracaktır.

Malwarebytes veya AdwCleaner gibi araçlar, sürücü imzası olmayan veya az tanınan uygulamaları da zararlı olarak algılayabiliyorlar. Bu taramalardan çok az sonuç çıkıyorsa genellikle önemli bir güvenlik sorunu olmuyor.

Sağa kaydırırsan dosyanın adını görebiliriz. Korsan bir oyun için etkinleştirme aracı kurduysan da virüs gibi algılamış olabilir. Ya da bahsettiğim gibi çok bilinmeyen bir uygulama olabilir. Antivirüs veya malware yazılımları kusursuz değillerdir. Hatalı tespitleri olabilir.

Malwarebytes veya AdwCleaner gibi araçlar, sürücü imzası olmayan veya az tanınan uygulamaları da zararlı olarak algılayabiliyorlar. Bu taramalardan çok az sonuç çıkıyorsa genellikle önemli bir güvenlik sorunu olmuyor.

Sağa kaydırırsan dosyanın adını görebiliriz. Korsan bir oyun için etkinleştirme aracı kurduysan da virüs gibi algılamış olabilir. Ya da bahsettiğim gibi çok bilinmeyen bir uygulama olabilir. Antivirüs veya malware yazılımları kusursuz değillerdir. Hatalı tespitleri bulguları olabilir.

Mobil oyun oynamak için emülator indirmiştim sonra sildim adı ld Player'dı web teknoda görmüştüm.

Sağa kaydırırsan dosyanın adını görebiliriz. Korsan bir oyun için etkinleştirme aracı kurduysan da virüs gibi algılamış olabilir. Ya da bahsettiğim gibi çok bilinmeyen bir uygulama olabilir. Antivirüs veya malware yazılımları kusursuz değillerdir. Hatalı tespitleri olabilir.

Bune len

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-15_115410329.png
    resim_2023-04-15_115410329.png
    8 KB · Görüntüleme: 27
  • resim_2023-04-15_115742003.png
    resim_2023-04-15_115742003.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 27
Bahsettiğim gibi bilinmeyen bir uygulama olduğundan sorun algılamış. Ben MEmu öneririm.

Ama bahsettiğin daha hafifmiş. Bağlantıdan MEmu'nun alternatiflerine de bakabilirsin.

IOBit'in bir uygulaması. IOBit uygulamaları sistemden veri toplayan kalitesiz yazılımlardır. Kaldırmanızı öneririm. Virüs tarzı bir zararlı değildir ama sistemde kullanmanızı önermem. Görseldeki yazılım program kaldırmaya yarayan bir araçtır. Bu uygulama yerine bağlantıdaki açık kaynak kodlu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı