Mandallı işlemci fanını çıkartma

viceofhumanity

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
rtx yok i9 yok monitör 60 hz
Yeni bir ekran kartı alacağım ama işlemcinin modelini bilmiyorum. Anladığım kadarıyla Intel işlemcilerin üstünde model falan yazıyormuş. Ondan sökmeye çalıştım ama başaramadım. Mandalından bastırınca biraz aşağıya kayıyor ama çıkmıyor. Nasıl kaldırabilirim?

Dosya Ekleri

• 16906184594725723037413035537589.jpg
    16906184594725723037413035537589.jpg
    191,4 KB · Görüntüleme: 22
elini bu tarz durumlarda korkak alıştırmamak ve uğraşmak lazım normalde, fakat başıma geldiği için söylüyorum işlemci fanı sökmek kolaydır takmak sıkıntılıdır ilk baş etap için, internetten intel mandallı işlemcilerin sökülüşü ve takılışına baka baka yapmanı tavsiye ederim, buradan yazacağımız 2-3 yazı ile yaparsan zor duruma düşebilirsin (anakartın onboard görüntü desteklemiyor) ve işlemcinin çalışma durumu ekran kartından bağımsızdır sadece darboğaz konusunda sana belki sıkıntı çıkartabilir.
Tam, anakart onboard desteklemiyormuş. Yanlış bilgi vermişim kb diyecektim. Siz yazmışsınız hocam teşekkürler.

elini bu tarz durumlarda korkak alıştırmamak ve uğraşmak lazım normalde, fakat başıma geldiği için söylüyorum işlemci fanı sökmek kolaydır takmak sıkıntılıdır ilk baş etap için, internetten intel mandallı işlemcilerin sökülüşü ve takılışına baka baka yapmanı tavsiye ederim, buradan yazacağımız 2-3 yazı ile yaparsan zor duruma düşebilirsin (anakartın onboard görüntü desteklemiyor) ve işlemcinin çalışma durumu ekran kartından bağımsızdır sadece darboğaz konusunda sana belki sıkıntı çıkartabilir.
İzlediğim videoda adam anakartı çıkartıp anakart arkasından söküyor işe yarayabilir mi

Tam, anakart onboard desteklemiyormuş. Yanlış bilgi vermişim kb diyecektim. Siz yazmışsınız hocam teşekkürler.
sıkıntı yok dostum

İzlediğim videoda adam anakartı çıkartıp anakart arkasından söküyor işe yarayabilir mi
o fanın nasıl monte olduğuna göre değişken bir durum nadir de olsa rastlanabiliyor, eğer böyle bir durum mevcutsa ve önceden bilgisayar montaj tecrübeniz varsa yapabilirsiniz şayet yoksa çevrenizde bilen birinden yardım almanızı tavsiye ederim, günümüz teknolojisi hassas parçalar barındırıyor elinizi korkak alıştırmamanız önemlidir, fakat bilmeden yapabileceğiniz es kaza kısa devreler bile sorun çıkartabilir, dediğim gibi tecrübeniz varsa işe yarayabilir.

ekstra olarak böyle söylememin sebebi, anakartın arkasından montaj edilen fanların söküm takım işlemleri ekstra zordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı