Manjaro açılışta kamera ışığı yanması

Dosyaları sildiğim için verdiğiniz komut Removed /etc/systemd/system/multi-user.target.wants/rc-local.service. Böyle bir çıktı verdi.

HW probe of Lenovo IdeaPad 100-15IBD 80... #acb73f4082 sitede tüm donanım çıktıları mevcut.

Yine aynı sitede benimle aynı cihaza sahip başka birinin donanımları bu şekilde. Easy Camera donanımı benim cihazımda bulunmuyor.

Son düzenleme:
Tamam, yeniden başlattığınızda düzelmiş olmalı.

Maalesef hala aynı hata var. Aslında kameranın driver sitesini buldum. Yükleme talimatlarını okudum ama driverların tam olarak nasıl indirilip yükleneceğini anlayamadım.

Linux UVC driver & tools Bu site 13D3 için gerekli driverlara sahip. Son kullanıcı için If you are an [B]end-user[/B] the easiest way to retrieve an up-to-date driver is to clone the media build git repository located at [URL]http://git.linuxtv.org/media_build.git[/URL]. böyle bir yazı var ama tam olarak neler yapmam gerektiğini anlayamadım.

bConfigurationValue dosyasını kontrol edin değer 0 ise çalışmayacaktır 1 yapın. Başka bir şeyleri silmediyseniz sürücüler silinmez.
Kernel ile gelir sürücüler.

Arkadaşlar iyi akşamlar, dün akşam Manjaro kurdum. Dağıtım gayet güzel ve kullanıcı dostu geldi bana. Yalnız ufak bir sorun var, açılışta laptopun dahili kamerasının ışığı yanıyor. Normalde bunu kameranın çalışmadığı dağıtımlar yapıyordu ama Manjaro'da kamera çalışıyor.

Guvcview uygulamasını açıp kamerayı aktif hale getiriyorum, uygulamayı kapatınca ışık sönüyor. Ama sistemi tekrar açıtığım zaman ışık yanmaya başlıyor.

Bu sorunu nasıl giderebilirim? Gerekirse dahili kamerayı devre dışı bile bırakabilirim.

Bu bir orun değildir sadece gözünüz fazla takılıyorsa bant ile kapatabilirsiniz.

bConfigurationValue dosyasını kontrol edin değer 0 ise çalışmayacaktır 1 yapın. Başka bir şeyleri silmediyseniz sürücüler silinmez.
Kernel güncellemesi yaptım ama gelmedi. Normalde dediğiniz gibi olması gerekiyor ama olmadı. Dediğiniz kodu girdiğimde herhangi bir şey olmuyor çünkü driver dosyası hiç yok.
Kerneli biraz daha eski sürüm olarak güncelleyince driver yüklendi. Yardımlarınız ve vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı