Çözüldü Manjaro çalışan uygulama simgeleri görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yunusilk

Hectopat
Bir süredir Manjaro kullanıyorum, çok deneyimli değilim. Geçen gün masaüstü alt barında özelleştirme yaparken üzerinde çalıştığım uygulama simgeleri görünmez oldu. Yaptığım değişiklikleri geri almaya çalıştım ama bu simgeleri geri getiremedim. Çalıştığım browserdan çıkıp başka bir şey açtığımda yeni açtığım şey ekranı kaplarsa çalıştığım browsera dönemiyorum. Programlardan aynı browserı açsam da yeni pencere olarak açılıyor ve çalıştığım şeyleri yeniden yaratmam gerekiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Bir süredir Manjaro kullanıyorum, çok deneyimli değilim. Geçen gün masaüstü alt barında özelleştirme yaparken üzerinde çalıştığım uygulama simgeleri görünmez oldu. Yaptığım değişiklikleri geri almaya çalıştım ama bu simgeleri geri getiremedim. Çalıştığım browserdan çıkıp başka bir şey açtığımda yeni açtığım şey ekranı kaplarsa çalıştığım browsera dönemiyorum. Programlardan aynı browserı açsam da yeni pencere olarak açılıyor ve çalıştığım şeyleri yeniden yaratmam gerekiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Konfigurasyonu resetlemen gerekiyor. Arkadaşlar yardimci olsunlar.

Sorunuzu yanlış anlamadıysam paneldeki penceleri gösteren buton kaybolmuş. Bunu getirmek için kullandığınız masaüstü ortamını bilmemiz gerekiyor. Masaüstü ortamına göre ufak tefek değişiklikler olacaktır ama temel olarak panele pencere düğmeleri yazan öğeyi eklemeniz yeterli olacaktır.

Bahsedilen konfigürasyon dosyası da masaüstüne göre değişecektir, masaüstü ortamına göre internette arama yaparsanız nasıl sileceğinizi bulabilirsiniz. Yalnız konfigürasyon dosyasını silince panelin el değmemiş, konfigüre edilmemiş haline döneceğini unutmayın.

KDE'yi pek fazla bildiğim söylenemez ama dediğim gibi sorun sadece açık pencerelerin panelde gözükmemesi ise panel ayarlarını biraz kurcalayarak bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı