Manjaro XFCE özelleştirmek

ayasli

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Manjaro kde yavaşlığı sebebiyle Xfce'ye geçiş yaptım. Gerçekten hızlandı bu şekilde. Fakat masaüstünü özelleştirmek Kde'deki kadar kolay değil burada. Yardımcı olabilecek var mı? Bu videodaki gibi bir tema olmasını istiyorum ve koyu olması iyi olur. Videodan yapmaya çalıştım ama bazı sorunlarla karşılaştım bu sebeple yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Chrome OS tarzı bir arayüz istiyorsun anladığım kadarı ile.
Dockbarx uygulamasının Xfce panel eklentisi var o eklentiyi ekle sonra 2 tane ayracı al şeffaf yap sonra genişlet ikisinin ortasına dockbarx eklentisini koy o videodaki yapılandan daha iyi olur.

Xfce_dockbarx-2.png

Resimde Firefox olan kısmın başına ve sonuna ayırıcı ile genişlet.

Chrome OS tarzı bir arayüz istiyorsun anladığım kadarı ile.
Dockbarx uygulamasının Xfce panel eklenti var o eklentiyi ekle sonra 2 tane ayracı al şeffaf yap sonra genişlet ikisinin ortasına dockbarx eklentisini koy o videodaki yapılandan daha iyi olur.

Eki Görüntüle 831637

Resimde Firefox olan kısmın başına ve sonuna ayırıcı ile genişlet.
Teşekkürler, deneyeceğim.
Panel olarak Plank uygulamasını tavsiye ederim, buradan tema indirebilir, buradan da ikon alabilirsin dotum.
Teşekkürler hocam.

Link erişime kapalı hocam. Teşekkür ediyorum uğraşınız için, ayrıca temaları indirdikten sonra nereye atmam gerkeiyor kullanılabilir olması için. O konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Link erişime kapalı hocam. Teşekkür ediyorum uğraşınız için, ayrıca temaları indirdikten sonra nereye atmam gerkeiyor kullanılabilir olması için. O konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Link için erişim izni verdim.

Ayrıca temaları indirdikten sonra nereye atmam gerkeiyor kullanılabilir olması için. O konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Whitesur hariç diğer hepsini arvişden çıkar ev dizini altına gir yeni bir dizin oluştur başında nokta ile ".icons" adında oluşturun ve tela ile vimix ile ilgi her şeyi orayı atın.
Tema için ise ev dizini altına ".themes" adında bir dizin oluştur whitesur arvişden çıkar onla ilgili her şeyi oraya at.

Oluşturduğun dizinleri göremezsen ctrl+h yap bu gizli olan dosyaları gösterir.

Bunları yap sonra geri dönüş yap etkinleştirmesini anlatayım.

Ayrıca link çalışmaz ise bu kesin çalışır:

Yeni konular

Geri
Yukarı