Masaüstü bilgisayar fiyatları ne kadardır?

KingAziz00

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayar hakkında hiçbir bilgim yok, ortalama ömürlük bir bilgisayar fiyatları nelerdir? Bir de ürünlerin 2. el fiyatları da ortalama ne kadara patlar? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömürlük olması kullanmanıza bağlı olarak da değişir. Tahmini olarak 10-15 bin TL'lik bir pc sizi bir hayli götürür, tabii ne yapacağınıza da bağlı.

2.el ürünleri bilemiyorum.

Başta şunu söyleyeyim bilgisayar piyasasında ömürlük diye bir tanım yok. Tabii diğerlerine göre daha uzun ömürlü cihazlar oluyor. Fakat o da ne yönden baktığına bağlı, sen oyun oynayan biriysen en kral ekran kartı bile seni 10 yıldan fazla götürmez ki bu abartılmış bir değer ama yok ben sadece YouTube takılırım, oynadığım oyunlar zaten eski vs. diyorsan şu anda Windows 11 tam anlamıyla destekleyen bir sistem alırsın ortalama 15-20 yıl götürür.

Başta şunu söyleyeyim bilgisayar piyasasında ömürlük diye bir tanım yok. Tabii diğerlerine göre daha uzun ömürlü cihazlar oluyor. Fakat o da ne yönden baktığına bağlı, sen oyun oynayan biriysen en kral ekran kartı bile seni 10 yıldan fazla götürmez ki bu abartılmış bir değer ama yok ben sadece YouTube takılırım, oynadığım oyunlar zaten eski vs. diyorsan şu anda Windows 11 tam anlamıyla destekleyen bir sistem alırsın ortalama 15-20 yıl götürür.

Hmm anladım ben böyle sinirlenip klavyeyi, fareyi kıracak biri değilim, sakinim. Maksimum arkada Discord ve grafikleri en düşükte olarak ne büyük ne küçük oyunlar oynarım.
Bir de aklımda internet kafecilerden küçük sıkıntıları olan hazır masaüstü almayı planlıyorum çünkü bilgisayar toplama hakkında hiçbir bilgim yok. sizce böyle alsam mantıklı olurmu

Hmm anladım ben böyle sinirlenip klavyeyi, fareyi kıracak biri değilim, sakinim. Maksimum arkada Discord ve grafikleri en düşükte olarak ne büyük ne küçük oyunlar oynarım.
Bir de aklımda internet kafecilerden küçük sıkıntıları olan hazır masaüstü almayı planlıyorum çünkü bilgisayar toplama hakkında hiçbir bilgim yok. Sizce böyle alsam mantıklı olur mu?

Bence internet kafe bilgisayarlarından uzak durun, neden diye soracak olursanız cevabım şu olur: Bin bir çeşit insan bin bir farklı şekilde kullanıyor o bilgisayarları. Ayrıca neredeyse hiç durmaksızın çalışıyorlar.

Bence internet kafe bilgisayarlarından uzak durun, neden diye soracak olursanız cevabım şu olur: Bin bir çeşit insan bin bir farklı şekilde kullanıyor o bilgisayarları. Ayrıca neredeyse hiç durmaksızın çalışıyorlar.

Doğru aslında ben o vakit gelince bütün seçenekleri elden geçireyim ona göre artık bir şeyler yapacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı