Masaüstü bilgisayarda sürekli internet kopması

cenkerbyrm

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarda Wi-Fi adaptör aracılığıyla internet sağlıyorum. Bir sıkıntı başladı şu zamanlar. Bazen düzeliyor, bazen hiç düzelmiyor. Sinir krizi geçireceğim artık valla, duvarları yumrukluyorum...
Sürekli olarak internet kopuyor arkadaşlar, yani bilgisayarda. Koptuğunda, adaptör USB'sini çıkar-tak yapıyorum düzeliyor bazen, bazen düzelmiyor. Mesela işte tak çıkar yaptım net geldi ya, masaüstünde bir yere tıklıyorum direk İnternet gidiyor. Bu hep olmuyor ama mesela buna benzer olarak; tak çıkar işleminden sonra net geldiğinde diyelim tarayıcı açıksa, alta aldığımda tak diye kopuyor. Başka örnek vereyim:
Online bir oyunda server'a gireceğim diyelim. Server'a giriyorum, girdikten sonra server'da tam login olacakken tak diye net kopuyor mesela. Cihaz ile alakalı sorun yok. TP link WN822M ile de denedim Airties ile de denedim aynı sorun... Lütfen yardım arkadaşlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Format At Çok Minik Bir Küçük İğne Deliği Olur Modemlerde Oraya İğne Tığ ile Bastır Işığı Yanıp Sönüp Kendini Yeniden Başlatır Belki Düzelir Modem Sıfırlanır Şifresi Dahil Herşey

Kablolu olarak kullanırsanız sorununuz çözülür. Kablosuz cihazlarda bu problem olur kopma yaşarsınız genelde. En sağlıklı yöntem kabloludur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı