Masaüstü Bilgisayarın İşletim Sistemini Taşımak

ercantin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi sosyaller.

Kafama takılan bu soru hakkında uzunca bir araştırma yaptım fakat elle tutulur bir sonuca ulaşamadım. Eğer başka kişilerin de aklına bu soru takılırsa onlara da rehberlik etmesi açısından faydalı olacaktır diye umuyorum. Çünkü orjinal olmayan bir yazılım kullanmak istemiyorum.

Yeni bir bilgisayar topladığımda şu anda kullandığım bilgisayarın orjinal Windows 7 (10 için rezerve yapıldı) sistemini taşıyabilir miyim? Ya da başka bir şekilde sormam gerekirse bilgisayarın yan tarafında yazılı olan ürün aktivasyon kodu ile yeni kuracağım işletim sistemini lisanslayabilir miyim?

Bilgisayarı aldığım zaman yanında herhangi bir Windows CD'si verilmedi sadece HDD'de recovery bölümü mevcut. Sonuçta sistemde yükseltme yapanlar ya da bozulan bazı parçaları (Örneğin anakart ve HDD aynı anda bozuldu diyelim) değiştirenler mağdur olabilir eğer yapılamıyorsa. Bunun için bir çözüm yolu olmalı diye düşünüp sorumu sizlerle paylaşıyorum.
@Recep Baltaş

Eğer aynı lisansı iki farklı bilgisayarda kullanacaksanız sıkıntı çıkacaktır. Birisi internete bağlı olmazsa sorun olmaz.

Peki yeni aldığım bilgisayarda Windows 10 yükseltmesini yapabilirim değil mi? Yani eski bilgisayarda yapmıştın bir daha yapamazsın gibi bir durumla karşı karşıya kalır mıyım? Gerçi bu sorum belirsiz bir durum olabilir yeni bir şey olduğu için ama en azından fikrinizi almak açısından soruyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı