Masaüstü bilgisayarın parçası çıktı

Kerimreis34

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
1.75GB Kingston
SSD veya HDD modeli
Jamesdonkey 256GB
Anakart
Foxconn a88gmv
İşlemci
AMD Ryzen
Merhaba, dün sabah yeni bilgisayarımla oyun oynuyordum. Bir anda çıt sesi geldi ve yanık kokusu geldi. Koku saniyelik sürdü. Bilgisayarımın soğutucu fanın altındaki bir parçanın vidası çıkmış. Anakart markam Foxconn A88gmv. Anakartın markası yazan bir parça. Yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG-20221001-WA0003.jpeg
    IMG-20221001-WA0003.jpeg
    231 KB · Görüntüleme: 83
O dediğim parça çalışıyor mu?
Güç kaynağından herhangi bir yanıt yok.

Bu bilgisayarı ne yapmak için aldın?
Oyun oynamak için.

PSU fanı da dönmüyorsa PSU da rahmetli olmuş olabilir.
Olayı çözdüm. İlk önce kablonun neden oraya girmediğini çözmeye çalıştım. Diğer sarı vidaların da olduğunu gördüm. Onlara baktım. Başının altını elleyince bir süspansiyon a benzeyen birşey varmış. Görselde ekledim. Süspansiyona benzeyen şey ilk PC bozulduğunda vardı. Ucunda ilk sanki eskiden bişey varmışda kırılmış gibi.

Dosya Ekleri

• IMG_20221002_151036.jpg
    IMG_20221002_151036.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Güç kaynağından herhangi bir yanıt yok.

Oyun oynamak için.

Olayı çözdüm. İlk önce kablonun neden oraya girmediğini çözmeye çalıştım. Diğer sarı vidaların da olduğunu gördüm. Onlara baktım. Başının altını elleyince bir süspansiyon a benzeyen bir şey varmış. Görselde ekledim. Süspansiyona benzeyen şey ilk PC bozulduğunda vardı. Ucunda ilk sanki eskiden bir şey varmışda kırılmış gibi.

2 GB RAM'le bir şey oyanayabileceğini sanmam daha erkan kartın ve işlemcin velli değil ama anakartın DDR2 gibi duruyor iade edebiliyorsan iade et. Anakartın benden daha yaşlı muhtemelen 17 yaşındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı