Masaüstü Hazır Sistem Önerisi

Sizce hangi bilgisayarı seçmeliyim?

• Oy verenlerin toplamı
    27
Farklı firmalardan toparlamak daha ucuza gelip donanımlarda iyileştirme imkanı sağlayacaksa 1 günde değil 1 hafta da toplayın bir şey olmaz. GTX 1050 Tİ ile RX 590 bildiğim kadarı ile mukayese edilemeyecek iki donanım. Kime sorsanız RX 590 diyecektir diye düşünüyorum. Kasa kişisel bir tercih size kalmış, kullanılan güç kaynaklarını bulun kablo ve pin sayılarından emin olun. Ekran kartı ve işlemci güç kablolarına destek sağladığından emin olun. Yani ekran kartı 6+2 den fazla pin istiyorsa güç kaynağında 2 tane 6+2 güç kablosu olduğuna emin olun vs vs.
tabi ki güç kaynağı hangisinin uygun olduğunu dikkate alırım. Ama şuan bu bütçeye benim ayarladığım en iyi kasa dadg2 dediğimiz gibi. Fiyatını ve özelliklerini kime sorduysam bana kasaya göre fiyatının gayet iyi olduğunu söylediler. Kendim toparladığımda da aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyor. Vatan vb firmalara aynı özellikte kasaları filan sorduğumda 4500 TL civarı bir fiyat veriyorlar.

Farklı firmalardan toparlamak daha ucuza gelip donanımlarda iyileştirme imkanı sağlayacaksa 1 günde değil 1 hafta da toplayın bir şey olmaz. GTX 1050 Tİ ile RX 590 bildiğim kadarı ile mukayese edilemeyecek iki donanım. Kime sorsanız RX 590 diyecektir diye düşünüyorum. Kasa kişisel bir tercih size kalmış, kullanılan güç kaynaklarını bulun kablo ve pin sayılarından emin olun. Ekran kartı ve işlemci güç kablolarına destek sağladığından emin olun. Yani ekran kartı 6+2 den fazla pin istiyorsa güç kaynağında 2 tane 6+2 güç kablosu olduğuna emin olun vs vs.
Hiç biri, şu:

R5 2600 + RX590 + 16GB RAM + 480GB SSD = 3850₺
Frisby FC-9235G 650W kasa seçilirse = ~3800₺
webtekno dan hiç bakmamıştım kardeşim inceleyeyim hemen.

Sinerji firmasını deneyin. Az önce kabaca bir sistem listeledim fiyat olarak cazip geliyor gibi. Kasa seçenekleri konusunda biraz eksiği olsa da görüntü önem arz etmiyorsa gayet alınabilir ki çoğu zaman liste çıkardığım bir firmadır. Yukarıdaki arkadaşın sistemde fiyat olarak cazip gibi. Ekleyin, çıkarın, sağlamasını yapın, her türlü iyi bir şeyler çıkacaktır.
ertretretet.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı