Masaüstü PC'de düşük upload hızı

Mithril_Ithilien

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kanada
Daha fazla  
Meslek
Elekrik Elektronik Mühendisi
Merhaba,
Yeni bir masaüstü topladım yakın zamanda ve bir süredir de kullanıyorum. Evde internet hızı download ve upload 150 Mbps. Eski kullandığım dizüstünde hız testi yaptığımda bu hızları alıyordum. Ancak masaüstünde upload hızım 20 Mbps'lara düştü. Sebebi ne olabilir sizce? Yurtdışında yaşıyorum ve internet sağlayıcım Telus Kanada.
Şimdiden teşekkürler.

Bu masaüstü hız test sonucu:

Screenshot 2020-09-09 191454.png

Bu da Android hız testi sonucu:

Screenshot_20200909-191335_Speedtest.jpg

Bana sorarsan ya internet sağlayıcınla konuş veya PC'ye giden internet kablosunu değiştirmeyi dene sadece masaüstünde alıyorsan bu sorunu bir de PC'de takılı olan internet kablosunu dizüstüne takarak dizüstüne bir hız testi yap ve sorunun kabloda mı olduğunu öğren.

Bana sorarsan ya internet sağlayıcınla konuş veya PC'ye giden internet kablosunu değiştirmeyi dene sadece masaüstünde alıyorsan bu sorunu bir de PC'de takılı olan internet kablosunu dizüstüne takarak dizüstüne bir hız testi yap ve sorunun kabloda mı olduğunu öğren.
Teşekkürler cevap için. Masaüstü hız testi wifi ile yapıldı. Kabloyla da denedim aynı sonucu verdi. Bu kabloyu dizüstünde de kullanıyordum ve bi sıkıntı yoktu. Internet sağlayıcısına bi yazarım yine ama sorun oradan değilmiş gibi geliyor bana.

Teşekkürler cevap için. Masaüstü hız testi wifi ile yapıldı. Kabloyla da denedim aynı sonucu verdi. Bu kabloyu dizüstünde de kullanıyordum ve bi sıkıntı yoktu. Internet sağlayıcısına bi yazarım yine ama sorun oradan değilmiş gibi geliyor bana.
Sorunu çözdünüz mü? Aynı sorun bende de mevcut.

Sorunu çözdünüz mü? Aynı sorun bende de mevcut.
Simdi siz diyince tekrar kontrol ettim hizlari. Hala masusustu internet hizi olmasi gerekenden daha yavas. Sebebini bilmiyorum. Gerekli butun suruculer de guncel.
Ilk resim androind telefonumdan aldigim hiz. Ikincisi de masaustu.
Screenshot_20210206-215207_Speedtest.jpg
Screenshot 2021-02-06 215156.png

Hocam benim upload hızım 1.50 :D keşke 159'dan 69'a düşse de öyle bir problemim olsa.
Gercek fiber hizlari boyleymis, bende kendim kullanmaya baslayinca gordum. Bide kuruluma gelen teknisyen diyor ki "hiziniz sadece 150 mbps, 900 e cikarmak istemez misiniz?". Dedim yok bu yeter simdilik 😀.

Problemi çözebildiniz mi? Benzer bir sorunu bende yaşamaktayım.

Problemi çözebildiniz mi? Benzer bir sorunu bende yaşamaktayım.

Kabloyu degistirdim. Iyi bi kablo aldim, sorun duzeldi ne hikmetse.

Yeni konular

Geri
Yukarı