Masaüstü PC'ye TP-LINK TL-WN722N alınmalı mı?

• Konuyu başlatan Efe E
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
Bu tür usb flash bellek gibi olanlar ısınıp verimi düşüyor. Bazıları da takılınca sistemi kastırıyor. Bilgisayardan çıkarınca bilgisayarda kasma geçiyor.
Pahalı modeller daha verimli. Archer serisi gibi.

Kardeşim kesinlikle tavsiye etmem. Ben iki farklı model Tp-Link modem kullandım. İkisi de kopmaları sık sık yaşadım. Başka modeller bak bana kalırsa. Asus, Tenda, Zyxel gibi.

Ürünleri başka sitelerden almadan önce eğer varsa Hepsiburada'dan yorumlarına bir bakarım. Ondan sonra hangi site uygunsa oradan alırım.
Evimim 25 metre karşısında teyzemlerin apartmanında boş port vardı, kendi müstakil evimiz mahalledeki santrale bağlı ve santral hiç verimli değildi. 35 metrelik cat5 ethernet kablosu ve çelik tel aldım. 2 metrede bir çelik tel ile ethernet kablosunu elektrik bandı ile bantladım. Oradan neti alıp evde de bunu kullanıp kasaya kablolu bağlayıp ekstra telefon vs. wifi ile kullanıyorum:
Wifi alıcılardan kat be kat stabil oldu. Kuzen de orada Bf5 oynuyor. Aynı haritaya girip pingleri de karşılaştırıyoruz. Fark olmuyor.
Router 7/24 açık, hiç sorun olmadı. Yıllardır bu şekilde kullanıyorum.
Router'ın ayarları ile bilgisayar mac adresine sabit IP atadım. Sonra o sabit IP adresine yüksek öncelik verdim. Hiçbir şekilde oyun esnasında başka cihazlar yüzünde bağlantım yavaşlamıyor.
Aynı şekilde kuzenin modemi de TP-link almıştırk. Aynı ayarlar modemde de vardı. Aynı prensiple kaynak modemde de önceliği benim modem ve kuzenin bilgisayara atadık.
Sağolsun anakartın ağ yazılımında da seçili uygulamalara ağda hız önceliği atama vardı.
Zincirin halkalırı gibi oldu resmen.
Hız ya da pingde sorun olunca sebebin servis sağlayıcıdan olduğu konusunda kafam rahat.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı