Masaüstü pencere yöneticisi çok fazla GPU ve CPU kullanıyor

Senqmote

Hectopat
Yer
Bilgisayar Başı
Daha fazla  
Masaüstü pencere yöneticisi çok fazla GPU ve CPU kullanıyor neden kullanır billeniniz var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Saydamlık efektleri açıksa kapatın, CMD'yı yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu yazıp işlemin tamamlanmasını bekleyin, tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Windows Update var mı diye kontrol edin.

Çift ekran mı kullanıyorsunuz?

Tek monitör kullanıyorum.
Saydamlık efektleri açıksa kapatın, CMD'yı yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu yazıp işlemin tamamlanmasını bekleyin, tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Windows Update var mı diye kontrol edin.

Saydamlık efekti tam olarak nedir? Masaüstü fotoğrafını atmamı iste misin?

Saydamlık efekti tam olarak nedir?
Masaüstünde herhangi boş bir yere sağ tıklayıp ''kişiselleştir''e basın. Ardından sol taraftaki menüden ''Renkler''e basın. ''Saydamlık efektleri'' buradadır. Sorunu çözeceğiyle ilgili herhangi bir bilgim yok bu arada, sadece yerini söyledim.

Saydamlık Efektleri.png

Son düzenleme:
Masaüstünde herhangi boş bir yere sağ tıklayıp "kişiselleştir"e basın. Ardından sol taraftaki menüden "renkler"e basın. "saydamlık efektleri" buradadır. Sorunu çözeceğiyle ilgili herhangi bir bilgim yok bu arada, sadece yerini söyledim.

Eki Görüntüle 1062295

Saydamlık efekti cidden bu kadar fazla kullanır mı?

Küçük bir araştırma yaptım farkları buymuş:

432.PNG

Geri
Yukarı