Masaüstü sistem tavsiyesi

Batuhan6513

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
İnternetten okuduklarım ile ilk defa PC topluyorum, yardım eder misiniz? Elimde 2 TB HDD 7200RPM ve 512GB SSD var o yüzden almaya gerek duymadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 2000 TL. Daha sonradan ekran kartını bir iki aya ancak alabilrim diye 7850K tercih ettim. Daha iyi yapılabilir mi? Ya da doğru yapabilmiş miyim? Hiç bilmiyorum, yardım eder misiniz? :D

Dahil 2000TL, gemiye çıkmadan almayı düşünüyorum ekran kartını, 1 2 aya yurt dışından alırım diye düşünüyorum.

Yaptığın yanlışları sırasıyla yazıyorum ona gore parçaları düzenleyip bir sistem yapabilirsin,

-Öyle bi ekran kartı alicaksan işlemcinin daha iyi olması gerekir.
-Ram olarak (4x2) tercih etmelisiniz.
-Kasada güç kaynağı yok ne ile çalışacak bu sistem? Zalman markasının güzel kasaları var yanınada bir güç kaynağı alırsın 80+ sertifikalı güzel olur.

Bilgisayar toplamak için rehberler var onlara bakarsan biraz bilgi sahibi olmuş olursun ayrıca diğer konulara bir göz at bilenlerin topladığı sistemlere.

Benim tavsiyem böyle.
Adsız.jpg
Adsız2.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı