Masaüstünde oyun reklamları çıkıyor

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, bu sabah Minecraft'ı kapattığımda (Minecraft korsan değil) bir oyun reklamı gördüm ve bu reklamları her 3 haftada bir görüyorum. Reklamların hep Online oyun reklamları ama hiçbir şekilde web sitesi gözükmüyor. Ve Malwarebytes ile tarama yaptığımda virüs yok diyor ne yapmalıyım?

Merhabalar, bu sabah Minecraft'ı kapattığımda (Minecraft korsan değil) bir oyun reklamı gördüm ve bu reklamları her 3 haftada bir görüyorum. Reklamların hep Online oyun reklamları ama hiçbir şekilde web sitesi gözükmüyor. Ve Malwarebytes ile tarama yaptığımda virüs yok diyor ne yapmalıyım?

Bunu ayarlarından kapatabilirsin galiba.

Bir ayarlara bak.

Tarayıcıda verdiğiniz bildirim izinlerine bakabilir misiniz? Kaspersky gibi başka programlarla da tarama yapmayı deneyin, ya da bir program yapıyor olabilir bence.

Dediğim gibi şuan bir fotoğraft atamam çünkü 3 haftada bir çıkıyor. Ve baktım hiç bir şekilde birşey yok
Epic games kullanıyorum ondan olabilir şimdi Kaspersky kuracağım
Reklam bir daha çıktığında görev yöneticisinden çalışan programa bakın muhtemelen kullandığınız bir uygulamanın sponsorudur.

Reklam nerede gözüküyor? Gözüken reklamlardan ekran görüntüsü paylaşır mısın?
Bazı oyunlar ve oyun mağazaları kapanışta ya da açılışta reklam gösterebiliyor. Reklam yaklaşımı etik olanlar bunları kapatmak için ayar sunabiliyor. Mesela Zula, Woflteam gibi oyunları kapatınca Youtube videolarını açıyorlar. Bunun için bir kapatma ayarı sunmuyorlar. Oradan hem izlenme kasıp reklam yapıyor. Hem de oynayan oyuncu sayısını ölçebiliyorlar. Biraz leş bir reklam politikası. Zaten bu oyunlar pay to win ve oyuncuyu gram düşünmeyen oyunlar.
Screenshot_2.png

Screenshot_5.png

Screenshot_3.png
Screenshot_4.png

Son düzenleme:
Kaspersky kurma linki atarmısınız
Bazı oyunlar ve oyun mağazaları kapanışta ya da açılışta reklam gösterebiliyor. Reklam yaklaşımı etik olanlar bunları kapatmak için ayar sunabiliyor. Mesela Zula, Woflteam gibi oyunları kapatınca Youtube videolarını açıyorlar. Bunun için bir kapatma ayarı sunmuyorlar. Oradan hem izlenme kasıp reklam yapıyor. Hem de oynayan oyuncu sayısını ölçebiliyorlar. Biraz leş bir reklam politikası. Zaten bu oyunlar pay to win ve oyuncuyu gram düşünmeyen oyunlar.

Eki Görüntüle 579861
O anlamda değil masaüstünde çıkıyorlar

Eki Görüntüle 579861
O anlamda değil masaüstünde çıkıyorlar
Arkadaşlar tıkladığımda epic games launcher açıldı. Demekki epic gamesten geliyor. Yardımlarınız teşekkürler. Konu kapanmıştır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı