Masaüstüne pingsiz internet aktarma

Batu Matu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
Rx 570
Selam arkadaşlar,
İlk öncelikle evden ayrı klübe tarzında bir yere masaüstümü kurdum. Modemim ise evde klübeye 3 duvar aralıkta. Halihazırda kullandığım bir yöntemle bilgisayarıma internet veriyorum. Modemden gelen Wi-Fi'yi, Wi-Fi güçlendirici ile klübeye getiriyorum. Oradan Wi-Fi ile laptoba bağlanıp ethernet kablosuyla masaüstüne aktarıyorum. Fakat artık illallah ettim ping sorunu yüzünden. Rahat oyun oynayamıyorum ve kopmalar oluyor.
Arkadaşlar modemden ethernetle masaüstüme taşıma imkanım yok o yüzden bu yöntemi yazmayın.

Neler önerebilirsiniz? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerinizde olsam sadece kablo ile bağlardım bende 10 metre kaliteli ethernet kablosu var uçları fabrika çıkışlı ping yapmıyor hiç. 100 metreye kadar sadece 1-2 ping fark ediyor.

Laptop'u dağıtıcı olarak kullanmak yerine masaüstü için bir wifi adaptörü alırsan daha iyi olacağına eminim ama 20 metrelik bir ethernet kablosu daha ucuza gelir 🤷🏻‍♂️

Eğer lol tarzı oyunlar oynuyorsanız 4.5g de telefonu kablo ile modem yapıp bilgisayara bağliyordum tr serverinde sabit 33ms alıyorum sizede tavsiye ederim maç başı 20-30 mb falan gidiyor.

En iyi bağlantı her şekilde kaliteli bir kablo ile çekilecek bağlantıdır. Buna da imkan yok demişsiniz. Kablosuz bağlantının bazen eksileri olabiliyor maalesef.

Ek olarak aradaki bağlantıların geçtiği cihaz sayısını azaltabilirsiniz.

Cihaz sayısını azaltmak istiyorum fakat Wi-Fi güçlendiriciden dolayı modem arayüzünede erişemiyorum.

Laptop'u dağıtıcı olarak kullanmak yerine masaüstü için bir Wi-Fi adaptörü alırsan daha iyi olacağına eminim ama 20 metrelik bir ethernet kablosu daha ucuza gelir 🤷🏻‍♂️

Cevabın için sağ ol. Şöyle söyleyeyim bu klübeden eve Wi-Fi güçlendirici kullanmadan 1 veya 2 çekiyor. Wi-Fi adaptör dediğiniz şey bu mesafeden daha iyi iş yapar mi ben zannetmiyorum ama.
Yerinizde olsam sadece kablo ile bağlardım bende 10 metre kaliteli ethernet kablosu var uçları fabrika çıkışlı ping yapmıyor hiç. 100 metreye kadar sadece 1-2 ping fark ediyor.

Kablolu kullanma imkanım yok o yolu söylemeyin lütfen.

Eğer LOL tarzı oyunlar oynuyorsanız 4.5G'de telefonu kablo ile modem yapıp bilgisayara bağliyordum TR serverinde sabit 33MS alıyorum size de tavsiye ederim maç başı 20-30 MB falan gidiyor.

Bu güzel yöntemmiş ama kalıcı bir şeyler olsa daha iyi olurdu.
Arkadaşlar hala önerilerinize açığım.

Son düzenleme:
Kopmanın kaynağı yüksek ihtimal ile Wi-Fi dağıtıcının kalitesiz oluşu. Kaliteli bir dağıtıcı ve masaüstü için PCI girişli Wi-Fi kart almanızı öneriyorum size Wi-Fi kartı montaj etme videosuda bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kopmanın kaynağı yüksek ihtimal ile Wi-Fi dağıtıcının kalitesiz oluşu. Kaliteli bir dağıtıcı ve masaüstü için PCI girişli Wi-Fi kart almanızı öneriyorum size Wi-Fi kartı montaj etme videosuda bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanıtın için teşekkürler. Arada 3 duvar mesafe var yaklaşık 20 metre. Telefonla bakınca da 1 veya 2 diş çekiyor. Eğer kaliteli bir Wi-Fi kart alırsam çekim gücüde artar mı? Yani yine ping problemi olur mu?

Bu arada bu sorularımın cevabı olumluysa kaliteli bir Wi-Fi kart önerisi verir misiniz?

İyi çekip çekmeyeceğini bilmiyorum denemediğim için ama telefon Wi-Fi'sinden daha kaliteli olacağına eminim. Intel ya da ASUS Wi-Fi kartlarını alırsanız iyi olur.

Geri
Yukarı