Çözüldü Masaya vurunca ekranlar gitti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serhan Demir

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 / Evga GTX 1660S SC Ultra 6gb / Crucial Ballistix (8x2) 3000 MHz / B450 -A Pro / Xigmatek 550W PSU
Meslek
Meslek Lisesi Öğrencisi (11)
RAM
Crucial CL15 3000MHz 16gb ram
SSD veya HDD modeli
Toshiba TR-200 ssd / Segate Firecuda 510 250Gb m.2
Ekran kartı
Evga GTX 1660S 6GB SC Ultra Ekran Kartı
Anakart
MSİ b450m -A pro max
İşlemci
amd ryzen 5 3600 6/12
Selam arkadaşlar, bu sabah bilgisayarı açıp 1 2 araştırma yapacaktım fakat artık Ethernet kablosundan mı yoksa modemden mi bilemediğim bir sebepten dolayı bilgisayarım internete sadece işine gelince bağlanıyor. Yapacağım sadece 1 2 araştırma Google'a girdim fakat internet yine yoktu artık sinirimden masaya vurmam ile ekranların gitmesi ve fanların hızının artması bir oldu sorunun kaynağı ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartını söküp geri takın. Genelde ekran kartı sorunu olur ama bellekleri de kontrol edin.
Vurmayın ekipmanlarınıza 😅
Türkiye yeterince pahalı, tekrardan masraf yapmanın lüzumu yok. Hacıyatmaz alın kırın ağzını burnunu en güzeli 😁

Bilgisayarınıza iyi davranın artık herşey çok para. Büyük ihtimalle sökülebilen parçalardan biri oynadı yerinden.

Hocam HP(edit:değilmiş) kasa kullanıyorsunuz galiba RAM'ler de problem olunca fan hızı son ses oluyor bilgisayarın fişini çekip bir daha çalıştırın olmazsa RAM'leri söküp tek tek takın.

Ekran kartını söküp geri takın. Genelde ekran kartı sorunu olur ama bellekleri de kontrol edin.

Recep abi öncelikle yardımın için çok teşekkür ederim sanırım sorun çözüldü. Ekran kartını sökerken bir şey dikkatimi çekti, güç kablosuna değer değmez ekran kartından çıktı. Sanırım sorunda oradan kaynaklı oluyordu. Kabloyu ekran kartına tam bir şekilde yerleştirdim sorun ortadan kalktı. Tekrardan çok teşekkür ederim Recep abi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı