Maske yasağı kalktı

Maskesiz yüzüm daha güzel görünüyor o yandan diğer arkadaşlar gibi sorunum yok, ancak ben koronadan nasibimi 2 hafta önce hafif atlatarak aldım. Çıkartmamı sağlayabilecek tek şey gökten bir cismin inip bana söylemesi olacak.

1-2 gündür sınıfta kimse takmadığı için ben de takmıyordum zaten. Daha iyi nefes alınıyor da rahat olamıyorum maske yok yüzümde diye. Çıplak gibi hissediyorsun bildiğin. Alışmak uzun sürecek.

Aslında bir yandan çok iyi olmuş. Nefes alamıyorduk resmen. Fakat maske takmayınca yüzüm daha iyi görünüyor ama son günlerde yüzümde oluşan 3-4 tane rengi biraz fazla kırmızı sivilce var. Utanıyorum, o yüzden okula gitmeyeceğim bir de yarın haftanın en iyi günü... Çok fazla öz güven eksikliğim var. Eğer hiç maske olmasaydı problem etmezdim. Maskeden sonra başladı. Bir de okulda yemek yemiyorum, o yüzden maskemi açmıyordum çok fazla. Herkes maskeyi açar mısın diye soruyordu sürekli. Şimdi ilk defa açınca herkes bana bakacak diye utanıyorum :(. Ayrıca fark ettim ki sadece bende değil, çoğunlukta başlamış bu problem. Keşke çıkmasaydı virüs hem kilo aldırdı, hem nefes almamızı engelledi, hem de insanlarda psikolojik sorunlar çıkardı.

Geri
Yukarı