Master Yi vs. Yasuo

Yasuo iyi oynarsan çoğu maçı taşırsın ancak çok iyi oynaman gerekli ve şampiyon çok zevkli. Ancak Master yi kolay ve taşıma potansiyeli onunda yüksek.

Smurfler genelde Yi, Yasuo gibi kolay ve hypercarry şampiyonları tercih eder.

Yasuo can çalmasıyla zaten fightta kolay kolay ölmez. Yi'de latede Draktarr alsa görünmez, Kraken alsa 2.50 saldırı hızıyla (ben ölümcül tempo oynuyordum) bütün tankları tereyağı gibi eriten, Kalkanyay alsa fightta ölmeyen bir şampiyon.

Ne demek oyun taşıyamazsın? Zaten soruyu soran kişinin ELO'sunu öğrenmişsin. Düşük ELO'da Yi iyi iş yapıyor. Beleşten 2-3 kill aldıktan sonra size kolay gelsin. Ben kaç kere sadece Yi farkına oyunu kaybettiğimi hatırlıyorum.
Evet Yi belirli bir noktaya geldikten sonra ne olursa olsun taşıyor. Özellikle sezon 10 da ölümün dansı ile hasar yemiyordu ama şuan daha iyi eşyalara sahip. Yüksek elolar da sadece OTP'ler oynuyor ama onlar da ne yapması gerektiğini çok iyi biliyorlar.

Smurfler genelde Yi, Yasuo gibi kolay ve hypercarry şampiyonları tercih eder.

Yasuo can çalmasıyla zaten fightta kolay kolay ölmez. Yi'de latede Draktarr alsa görünmez, Kraken alsa 2.50 saldırı hızıyla (ben ölümcül tempo oynuyordum) bütün tankları tereyağı gibi eriten, Kalkanyay alsa fightta ölmeyen bir şampiyon.

Ne demek oyun taşıyamazsın? Zaten soruyu soran kişinin ELO'sunu öğrenmişsin. Düşük ELO'da Yi iyi iş yapıyor. Beleşten 2-3 kill aldıktan sonra size kolay gelsin. Ben kaç kere sadece Yi farkına oyunu kaybettiğimi hatırlıyorum.
Yi ile Q basarak tek atacağını düşünerek oynayacağı çok bariz ortada. Yasuo oynasa nasıl oynayacağı da besbelli. Dediklerinizde haklısınız, ancak böyle bir soru soran kişinin ikisini de oynayabileceğini düşünmüyorum.

Elon büyük ihtimalle düşük. Yasuo almanı önermem. Zor karakterdir. Master yi oyunu öğrenme aşamasında çok etkilidir. Ancak yüksek eloya çıktıktan sonra insanlar oyunu nasıl oynaması gerektiğini biliyor ve Master Yi bir cc yerse direk ölüyor. Kırılgan bir çar. Tavsiyem Yone oynamandır. Mekanikleri çok kolay değildir ama alışırsan her oyunu taşıma potansiyeli olan bir karakter. Bak ben bir Yasuo main olarak son zamanlarda sadece Yone oynuyorum. Elom EUW Master 100LP civarı. Böyle bir eloya çıkarsan Master Yi oynayamazsın, oynattırmazlar. Yasuo oynamaya başlarsan başta çok feedleme olasılığın var. Fakat Yone öyle değil. Çar o kadar güçlü ki feedlesen bile late game taşıma olasılığın çok yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı