Masterliquid ML240L vs Hydro H100X

gorkemco

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu iki ürün arasında kalmış durumdayım. Cooler Master'ın fanlarının çok ses yaptığını ve rahatsız ettiğini duydum okudum sosyalde. Ancak Corsair'in H100X ile ilgili doğru düzgün bir yorum bulamadım. Bu iki ürün arasından hangisini seçmem mantıklı olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Cooler Master

Corsair

Kitguru'nun yaptığı testleri atiyim aklınıza yatarsa alabilirsiniz. Tek sorunu yük altındaki sesi onun dışında soğutması iyi.

Dosya Ekleri

• 4.00.png
    4.00.png
    201,1 KB · Görüntüleme: 941
  • 4.5.png
    4.5.png
    191,5 KB · Görüntüleme: 867
  • noise.png
    noise.png
    181,6 KB · Görüntüleme: 836
Corsair H100x'de mi CMde olduğu gibi yük altında ses yapıyor. Onu mu söylemeye çalışıyorsunuz? Yorumunuz için teşekkür ederim bu arada.

100X biraz daha ses yapıyor diyebilirim. Soğutması biraz daha iyi ve daha fazla ses yapıyor ML240L'ye göre.

Anladım teşekkür ederim tekrardan, sese anti patik baktığımdan dolayı ikisene de karşı bir miktar uzaklaştım şu anda ancak ikisinin de f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. Başka önerebileceğin bir hazır sıvı soğutma ürünü var mı bu markaların yine çok yüksek bir fiyatı olmayan?

Anladım teşekkür ederim tekrardan, sese anti patik baktığımdan dolayı ikisene de karşı bir miktar uzaklaştım şu anda ancak ikisinin de f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. Başka önerebileceğin bir hazır sıvı soğutma ürünü var mı bu markaların yine çok yüksek bir fiyatı olmayan?
Valla hocam bundan 1-2 sene önce sıvı soğutmalar çok ucuzdu, dolar artınca ve millet artık hava yerine sıvı soğutma almaya başlayınca fiyatları arttırdılar ve Türkiye'de yurtdışındaki kadar sıvı soğutma çözümü yok maalesef. Antec, Arctic, Cryorig vb. olsa bir şey önerirdim de maalesef insan ML240L almak zorunda kalıyor diyebilirim yoksa ML240L kesinlikle önermem yani daha iyi soğutucular var ama maalesef Türkiye'de yok bu fiyat aralığında.

Corsair Hydro RGB H100i RGB Pro için ne düşünüyorsun? Peki bunlarla arasındaki fiyat farkına değer mi? Alınabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı