Mastürbasyonu Bırakmak

Hocam nasıl sorunlar çıkabilir?
Mastürbasyon yaparken kıyafet üzerinde yapılması, hızlı bir şekilde yapılması ve çok sık yapılması erken boşalma, sertleşme ve tatmin eksikliği gibi cinsel sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Ayrıca, bu tür davranışlar fizyolojik durumları da etkileyebilir, örneğin hafıza problemleri, saç dökülmesi ve halsizlik gibi sorunlar.

Dostum bende aynı, bırakmak ya da çok azaltmak istiyorum. Zararları oluyor çoğu zaman. Sormayın neler olduğunu ama nasıl bırakabilirim ya da çok azaltabilirim şu illeti?

Nasıl bu kadar kendinden eminsin adamım? Nasıl o kadar irade sahibisin? Helal.

Hocam eski bir konuydu ama hatırlıyorum. Ben bence her insanın beyni sayesinde kendi vücuduna hükmedebileceğini düşünüyorum. Yeterince güçlü ise ve kendini diğer normal insanlardan görmüyorsa yapabilir. O dönem bağımlı olduğum için bu yola başvurmuştum ve yaklaşık 2.5 ay falan yapmamıştım. Şu an sınav dönemindeyim ders çalışmak istemediğimde de kendimi zorlayabiliyorum. Yazları spor yaparkende 1 saat koşu bana çok uzun geliyor. Yine bu sayede beynimdeki düşüncelerle meşgul olup başarabiliyordum.

Bırakılmaz en fazla azaltma yoluna gidersin. Tıbben imkansız zaten. Maksimum ne kadar birikir ki? Bir şekilde o çıkacak her türlü. 2005 yılından beri yapıyorum düzenli. Zararını görmedim.

Hocam nasıl bir düzen? Ben rüyalama olmaması için haftada 2 defa yapıyorum istesem anında bırakırım nasıl imkansız?

Hocam nasıl bir düzen? Ben rüyalama olmaması için haftada 2 defa yapıyorum istesem anında bırakırım nasıl imkansız?
Kendin cevaplanmışsın. Bırakmak diye birşey olmaz. Bıraksan bile uykuda gelecek. Demek istediğim kendine eziyet etme. Sık yapmak yerine 2 haftada bir yapmak falan daha zevkli olur hem daha iyi vücut içinde. İlk zamanlar ergen iken gün içinde en 6 yaptığımı hatırlıyorum salaklık idi. Sonra uzattım süreyi üç hafta falan haftada bir derken yavaş yavaş ara veriyorsun en azından.

Kendin cevaplanmışsın. Bırakmak diye birşey olmaz. Bıraksan bile uykuda gelecek. Demek istediğim kendine eziyet etme. Sık yapmak yerine 2 haftada bir yapmak falan daha zevkli olur hem daha iyi vücut içinde. İlk zamanlar ergen iken gün içinde en 6 yaptığımı hatırlıyorum salaklık idi. Sonra uzattım süreyi üç hafta falan haftada bir derken yavaş yavaş ara veriyorsun en azından.
Hocam bende abuk subuk zamanlarda uykuda vs gelmesin diye gündelik yaşamda yapıyorum dediğiniz gibi 2 haftada bir vs ama her vuvüt aynı spermi üretemez benim ki biraz daha sık oluyor o yüzden haftada 2-3 kafi zarar da gelmez zaten.

Geri
Yukarı