Matebook 13 Catalina kurulumunda yükleme ekranında takılı kalıyor

Makaleler
110
Bu GitHub projesinde kullanılan EFI ile OpenCore Catalina kurmaya çalışıyorum.

Her şey sorunsuz ilerledi. Birçok yapılandırmayı yaptım. Ancak kurulum ekranında, takılı kalıyor ve fare çalışmıyor.

Laptop özellikleri:
  • Intel 8265U
  • Intel UHD Graphics 620
  • Samsung 250 GB NVMe SSD
  • Intel Wi-Fi ve Bluetooth kartı.

Başka bir siteden Catalina imajı indirdim, diske yazdıktan sonra EFI bölümünü, alttaki EFI ile değiştirdim.

Birkaç sorun çıktı, ama onları halletmeyi başardım.

En son, yüklemeye başlıyor, biraz yüklüyor ve bitime az kala takılıyor. Takıldığı anlardan görüntüler (Farklı denemeler):

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir imajla veya yeniden yazdırıp denediniz mi? Daha önce ben de aynı şekilde hata almıştım. Farklı bir imaj ile denediğimde çözülmüştü.

Farklı birkaç imaj ile de denedim, Mojave ile de...

Sorun NVMe M.2 SSD'nin, macOS ile uyumsuzluğundan kaynaklanıyor sanırım, tahminim bu. Cihazdaki SSD de bu şekilde:

Bahsettiğiniz sitenin imajını kullanıyorsanız oradan destek talep edin.

Bahsettiğim site burayla kardeş desem, yanılmam herhalde.

İmajın bir espirisi yok aslında. Yüklediğim laptopta Wi-Fi modülü doğrudan desteklenmediği için, internete bağlanamıyor kurulumda. Yani Recovery Mode'da kurulum yapamıyorum. Dolayısıyla bana komple Catalina'yı içeren bir ISO vardı, EFI'sini değiştirebileceğim. Orada bulunca kullandım.

Orada da benzer bir konu açmıştım, farklı bir sorunla alakalı.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…