Matebook D16 alınır mı?

Lyrax52

Kilopat
Ürünü C/C++/Java ve Photoshop için kullanmayı düşünüyorum (8 GB RAM olanı). Ekstra olarak GTA 5, R6, Battlefront 2 gibi oyunları oynamak istiyorum. Bu laptop işimi görür mü, performansı yeterli midir? Şimdiden teşekkürler.

Genel olarak alinabilir bir cihaz. Sizi uzmez. oyun konusunda beklediginizi vermemesi buyuk ihtimal bana gore. O yuzden youtube uzerinde testleri inceleyin. 8gb artik cok sikinti gibi, o yuzden mumkunse 16 alin. 8 ile imkansiz degil hic bir sey ama almisken daha rahat edeceginizi uzun vadeli alabilirsiniz.

Oyun için hiç memnun etmez gibi. En azından senin istediklerin için.

Oyunları genelde 720p ve mümkün olduğunca en düşük ayarlarda oynuyorum, yine de sorun yaratır mı?

Proglamlama için işini çok iyi halledersin söylediğin oyunları da orta ayarlarda oynayabilirsin diye düşünüyorum.(8'lik versiyon alınmaz)

16 istiyorum gerçi ama, hem stok yok hem 1500 TL fark biraz fazla gibi.

Genel olarak alinabilir bir cihaz. Sizi uzmez. Oyun konusunda beklediginizi vermemesi buyuk ihtimal bana gore. O yuzden YouTube uzerinde testleri inceleyin. 8 GB artik cok sikinti gibi, o yuzden mumkunse 16 alin. 8 ile imkansiz degil hiçbir şey ama almisken daha rahat edeceginizi uzun vadeli alabilirsiniz.

Test bulamadığım için konu açmıştım. En yakın test Matebook 14 idi, onda da 16 GB RAM var. R5 4500u ile kıyasladığımda o cihazda da 4x2 yani Dual Channel performansı vardı, farkı tam olarak kestiremedim.

Oyunları genelde 720p ve mümkün olduğunca en düşük ayarlarda oynuyorum, yine de sorun yaratır mı?

16 istiyorum gerçi ama, hem stok yok hem 1500 TL fark biraz fazla gibi.

Test bulamadığım için konu açmıştım. En yakın test Matebook 14 idi, onda da 16 GB RAM var. R5 4500u ile kıyasladığımda o cihazda da 4x2 yani Dual Channel performansı vardı, farkı tam olarak kestiremedim.

Hocam bildiğim kadarıyla RAM yükseltmesi yapılmıyor. 8 GB RAM'le nereye kadar idare edebilirsiniz ki?

Hocam bildiğim kadarıyla RAM yükseltmesi yapılmıyor. 8 GB RAM'le nereye kadar idare edebilirsiniz ki?

İşte en kötü olayı da o. Acer Swift düşünüyorum, ama R5 4600H küçümsenmeyecek bir işlemci değil :). Ya Gaming laptop, ya da 16 GB RAM olanını alacağım.

APU olduğu için kesin konuşamam ama aşırı iyi olmaz herhalde. Yine de testlerine bakmak lazım.

R5 4500U'ya göre daha iyi bir işlemci, 720p çözünürlük için yeterli gibi. Tekrardan herkese teşekkür ederim.

Geri
Yukarı