Matematiğim çok kötü

Arkadaşlar son zamanlarda matematik sınavına hazırlanmak için 1-2 hafta önceden test çözeyim dedim fakat 16 sorudan 4 doğrum vardı. Önceden de kötüydü ama dersler zorlaştığından daha da kötü oldu. Test çözüyorum yapamıyorum video izliyorum YouTube'dan yine yapamıyorum. Ve ücretsiz ders anlatım olan ve etkinlikler olan site önerebilir misiniz? Ayrıca matematiğim için ne yapmam gerek? Gittikçe moralim bozuluyor.

Benim matematiğim komple 0'dı toplama çıkarma yapmayı bile unutmuştum. Rehber matematiğin kampını izleyerek onun soru bankasındaki sorularla uğraşarak matematik çözebilmeye başladım. 3 soru için 2 saat harcadığım oluyordu çok uğraştım şimdi oluyor. Matematik emeğinin karşılığını veren bir ders emek verirsen karşılığını alırsın. Benimle beraber çalışan bir arkadaşım vardı yanımda o ilk haftadan sonra olmuyor diyerek bırakmıştı şimdi hala çözemiyor. Tunç kurt un videolarını izlemeni de tavsiye ederim.

Sınıf ve konular ne? Matematik kitap okuyup ezberlenip yapilacak şey degil zaten mantık, zeka vs. gerektiriyor. Puf nokta, kolay yol, kisa yol vs. gibi zirvaliklara bulasirsan en basta yanarsin ozellikle TYT matematikte.

Rehber Matematik'i ben de öneririm. Kampı çok sağlam. Ama soru bankası kitabı biraz saçma. Adam video anlatımında 2-3 tane ÖSYM tarzı soru çözüyor, testte 20 sorunun 10'u ÖSYM tarzında yani zor. Bence RM soru bankasının yanına kolay bir soru bankası daha alın. Ondan ilerleyin. Halledersiniz.

Kaçıncı sınıf olduğunuzu söylememişsiniz ama Antrenmanlarla Matematik ile sıfırdan matematiğe başlayıp ilerleyin. Düzgün çalışırsanız sonraki sınavlarda yükseltip geçersiniz.

Geri
Yukarı