Matematik sorusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birine yapamadığı bir soruyu anlatırken olabildiğince basite indirgeyip açıklayıcı olmalısın ve anlatacağın kişinin kaçıncı sınıf olduğunu da göz önünde bulundurman gerekir. Böyle iğneleyici bir şekilde yazman çok rahatsız edici.
Size şu mesajı bırakayım:
Eki Görüntüle 813548
Öklid gerekli değil arkadaşlar benim hatam. Alan bulurken böyle bulabiliyoruz. Dikten gelmesine gerek yok. Haliyle öklid de gereksiz.
Ben kendim zaten öklidin olmaması gerektiğini söyledim. Fakat sizin "boşver öklidi kafan karışmasın" demeniz doğru değil. Benim burada yaptığım gibi öklid şu sebepten dolayı gerekmiyor demeliydiniz. Hiç de iğneleyici konuştuğumu düşünmüyorum. Müfredatlarında olan bir şeyi kafası karışacak diye göstermeyeceksek vay halimize. Kaçıncı sınıfta olduğunu da kaç yaşında olduğunu da düşünüyoruz anlayacağınız. Sizin öneriniz geliştirmez. Yanlış yoldan doğruyu söylediniz ve "ne görüyorsan çarp" dediniz. Doğru yaklaşım ve çözüm bu değil cevap doğru çıksa bile.

Teşekkür ediyor, iyi sosyaller diliyorum.

Ben öklidi sadece lisede gördüğüm için orta okul müfredatında olmadığını düşünmüştüm ve o boşver oklidi lafını sizin hakaret olarak algılamanıza sebep olduysa özür dilerim. Ayrıca o sayıların yükseklik ve taban olduğunu da belirttim yani bunun ne görüyorsan çarpla aynı anlama geldiğini düşünmüyorum. Ve bu mesajları mobilden yazdığım için biraz yavaş kalıyorum. Sizin öklidi açıkladığınız mesajı görmek için sayfayı yenilemem gerekiyordu.

Ben öklidi sadece lisede gördüğüm için orta okul müfredatında olmadığını düşünmüştüm ve o boşver oklidi lafını sizin hakaret olarak algılamanıza sebep olduysa özür dilerim. Ayrıca o sayıların yükseklik ve taban olduğunu da belirttim yani bunun ne görüyorsan çarpla aynı anlama geldiğini düşünmüyorum. Ve bu mesajları mobilden yazdığım için biraz yavaş kalıyorum. Sizin öklidi açıkladığınız mesajı görmek için sayfayı yenilemem gerekiyordu.
Kategori lise.

Tartışmaya da gerek yok amaç yardımcı olmak. Paylaştıklarınız için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı