mATX olmayan AM4 çip setli anakart önerisi

Dr. Bıyık!

Kilopat
Makaleler
1
Yakın zamanda elime bir miktar para geçti. Bu para ile ana kartımı değiştirip mATX olmayan bir kart almak ve üzerine RX 570 kondurmak niyetindeyim. Ürün piyasasını sizler kadar takip edemiyorum. Parça önerilerinize ihtiyacım var.
Bu arada kendi ana kartımı da satışa çıkartacağım. Sizce piyasası ne kadar olur? Asus B350 MK . 2 yıl daha garantisi var ve sorunsuz bir kart. Tüm bileşenleri mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda elime bir miktar para geçti. Bu para ile ana kartımı değiştirip mATX olmayan bir kart almak ve üzerine RX 570 kondurmak niyetindeyim. Ürün piyasasını sizler kadar takip edemiyorum. Parça önerilerinize ihtiyacım var.
Bu arada kendi ana kartımı da satışa çıkartacağım. Sizce piyasası ne kadar olur? Asus B350 MK . 2 yıl daha garantisi var ve sorunsuz bir kart. Tüm bileşenleri mevcut.
MSI b450m pro m2 anakartına bakabilirsin.

Merhaba arkadaşlar. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Henüz bilgisayar başına geçme imkanı buldum. Biraz daha özet bilgi vererek başınızı ağrıtıp yorumlarınıza ihtiyaç duyacağım.

Elime geçen meblağdan bu iş için ayırabileceğim bütçe yaklaşık 1400TL civarı. Çok fazla oyun oynamayan birisi olduğum için 1050TI normalde bana yetecek düşüncesindeydim ancak bu fiyat avantajı ile 4GB RX570 almaya karar verdim. Bunu da mATX olmayan bir karta takarak bütçemi zorlamadan kart yükseltmeyle süslemek istedim. Ancak B450 ve beraberinde çıkan güncel kartlar maalesef bütçemi aşmama neden olacak gibi duruyor. Sanırım yine B350 çip setine sahip bir karta ihtiyaç duyacağım.

Bilgisayarımı standart multimedya işlemlerinin yanı sıra (video izlemek, sunumlar hazırlamak, basit düzey video render), araştırmalarımda kullandığım BLAST veri tabanı analizi (çoklu çekirdeğin canına okuyor), BLAST2GO yazılımı gibi bilimsel analizler için kullanıyorum. Bununla beraber de pek oyun oynamadığımdan bahsetmiştim.
Çoklukla oynadığım oyunlar CS GO, RTW, MTW, bazen de arkadaşlarla hamachi türevi bir ağ üzerinden Age of Empires II gibi. Nişanlımla Mortal Kombat ve Tekken oynamayı seviyoruz ancak o oyunları da 40 yılda bir oynuyoruz.

Aşağıda ATX AM4 soketli ana kartlardan liste yaptım. Kendi ana kartımı ölü olmayan bir fiyata satabilirsem üzerine ekleme yapıp aşağıdakilerden birini almayı düşünüyorum. Önerilerinize açığım.

Teşekkürler.

B350 çip setli:

MSI B350 PC MATE Amd B350 3200+ (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 Amd B350 3200MHz (OC) DDR4 Soket Fiyatı

MSI B350 TOMAHAWK Amd B350 3200MHz DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

B450 çip setli:

MSI B450-A PRO AMD B450 3466MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart Fiyatı

MSI B450 Gaming Plus AMD B450 3466MHz DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

Asus Prime B450-PLUS AMD B450 DDR4 3200MHz Soket AM4 ATX Fiyatı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı