Mavericks 10.9.2'de iPhone'u USB Modem Olarak Nasıl Kullanabilirim?

cihanb

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Video anlatımınızı inceleyerek sayenizde Samsung ativ pc pro ya Mac kurdum. Şuan ekranı ayrılabilen bilgisayarımda tablet şeklinde mac kullanabiliyorum. Emekleriniz için çok çok teşekkür ederim.

Ancak wifi çalışmadığı için internete giremiyorum. Ben de iphone 4 u usb ile bağlayarak modem olarak tanıtmaya çalıştım ancak başaramadım.. Bluetooth çalışıyor ve telefonu görüyor ve bağlantı da kuruluyor ancak internet erişimi yine yok maalesef.

Ekran görüntüsü koymak isterdim ancak açıkcası koyacak bir hata mesajı olmadıgı için koymuyorum.

Uzun lafın kısası iphonu usb ile bağlayarak internete girmek istiyorum ancak başaramadım. Nette araştırma yaptım ancak yine cevabı bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Hiç bir fikri olan yok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende HP ENVY notebookda aynı sorunla karşılaştım. Wifi kullanamadığım için internete giremiyordum ama sorunu çözdüm. iphone nunuz Cydia kurulu ise jailbreak yapılınca yükleniyor galiba (bendimkisini arkadaşım kurmuştu) Cydia içersinden program yükleme menüsü var. Oradan MyWi isimli programı aratıp bulun ve kurun. Programı çalıştırdığınızda "USB Tethering" isimli modu açın. Bu şekilde telefon wifi ağını kablo ile PC ye aktarıyor. MAc üzerinden ağ ayarlarından otomatik gördü bende "iphone usb bağlandı" yazısını gördüm. Bu şekilde telefonun wifi sini pc ye kablo ile aktardım. Sorunsuz çalışıyor. İndirmeleri 500 KB ve üzerinde alabiliyorum. Kolay gelsin.

Çok teşekkürler bende jailbreak yok ama ilk fırsatta jailbreakli bi telefon ile dediklerinizi uygulayacagım. Çok sagolun

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı