Mavericks Intel HD 3000 Çözünürlük Problemi

gnoktahan

Hectopat
Daha fazla  
Mehabalar,

ASUS N55SF model dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Niresh ile bir takım uğraşlar sonucu bilgisayarıma 10.9 Mavericks kurulumunu başarıyla tamamladım. Grafik kartım hariç hemen hemen tüm donanımlarımı etkinleştirdim sorunsuz kullanıyorum. Intel HD 3000 kartım ile ilgili problemim ise şöyle:

Sistem ekran kartımın VRAM boyutunu 64mb olarak görmekte ve normalde Windows 8.1 üzerinde 1920x1080 çözünürlük ile kullandığım ekranım 1024x768 çözünürlüğünde çalışmakta. Boot plist dosyasında 1920x1080x32 satırını eklediğimde ise çözünürlük 1280x1024'e ulaşıyor ancak kesinlikle full hd olmuyor. Ayarlar üzerinden baktığımda da seçebileceğim tek çözünürlük 1280x1024 şeklinde. Ayrıca, sistemde herhangi bir acceleration, görsel efektler, transparan menü çubuğu vs. aktif değil. Görüntülerde donma ve takılmalar oluyor. Çok sayıda kext ve boot komutu denedim ancak başarıya ulaşamadım. Dolayısıyla, bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Sistem özellikleri:

Intel Core i7 2670QM
entegre Intel HD 3000 graphics
harici Nvidia GT555M
750GB HDD
8GB RAM
1920x1080 display

Bunun haricinde vermem gereken bilgiler varsa lütfen bildirin cevaplayayım.

Technopat alemine saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı